Callia

Proč kastrovaný kocour pořád mňouká?

Zdravím,
máme kocourka z útulku (obyčejný černobílý) jsou mu cca 2 roky. Když jsme si ho přinesly, dělal v noci strašný bordel. Běhal, mňoukal, skákal po nás, no prostě hrůza. Snažily jsme se o ignoraci, upravily mu krmení a on se uklidnil. Na pár dní. Pak přešel do stádia mňaukání a teď už se to nedá vydržet. Mňouká pořád. Když vstáváme, když přijdeme z práce a ze školy, když jdeme spát, když vaříme, když se díváme na televizi a hlavně v noci. Každou noc mňouká a mňouká i hodiny v kuse. Prostě chodí po bytě a mňouká. Nepomohla ignorace, nepomohlo, když jsme si ho vzaly k sobě do postele a hladily, nepomohlo nic. Hrajeme si s ním několik hodin denně. Jsem s ním dopoledne doma a hrajeme si, jsem odpoledne doma a hrajeme si nebo se mazlíme, večer má vyhrazenou celou hodinu čistě jen na hraní před spaním. Dostane pak najíst a stejně.
Všude čtu, že se to stává lidem, kteří mají mladší kočky, že jdou do puberty, ale tomu našemu už jsou víc než 2. Taky vždycky čtu, že to spraví kastrace, ale on už kastrovaný dávno je..
Můžete mi teda poradit, proč to sakra dělá a jak to změnit? Vím, je to kočka a mnoukat bude, ale alespoň to nějak zmírnit.
Předem děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Když je z útulku, třeba se bojí, aby o vás nepřišla, vyžaduje stálou pozornost.. Možná se nudí a chce, abyste se kočce víc věnovali.

Možná je to výraz toho, že kocourka něco trápí. Může vyjadřovat nespokojen s prostředním, se žrádlem , nemá si s čím hrát atd.

Zkuste si pročíst rady odborníků.

https://www.pe­ceomazliky.cz/po­moc-moje-kocka-porad-mnouka/

Další odpovědi
mosoj

Dejte mu do bytu menší krabici. On si do ní vleze. Pokud jste doma, neodhánějte ho! Když mňouká, zkuste mu dát krmení, zkuste na krátko i nějaké kvalitnější.
Mám kastrovaného kocourka již 13 let. Ten se naopak mňoukat vůbec nenaučil, nicméně otvírá tlamičku a něco nám říká. Pomáhá to co jsem napsal. je to náš mazlík.
Máme ještě mladší kočičku, která k nám přišla. Také je kastrovaná, ale koťátka měla. Ta mňouká když má hlad.
Všechny nás z počátku pokousala a nyní je z ní také mazlík s kterým ale zacházíme velmi opatrně.

Já.....

Zkuste zajít raději k veterináři,
Kočky tím že mňoukají mohou i vyjadřovat že je něco bolí a ne jen že jim něco chybí. Tak ať to dobře dopadne 🐾