slaisa

Proč mi moje kočka (kotě) kouše vlasy?

Dobrý, chtěla jsem se zeptat, proč mi moje 3měsíční kotě kouše vlasy. Nikomu jinému to nedělá, pouze mně. Dělá to, protože mě má ráda, nebo že mě nemá ráda, nebo protože to považuje za způsob zábavy, či něco jiného?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak ono ti je nekouše, ono ti je líže, stejně jako svoji srst. Kdyby se u tebe necítilo dobře, nebude tě lízat.

Další odpovědi
dubraro

Kočky, které mají spolu dobré vztahy, si navzájem lížou srst. Zejména na hlavě, kam si kočka sama nedosáhne. Takže kotě, které ti to dělá, ti dává najevo náklonnost a snaží se získat tvoji přízeň. Ne, nemusíš ho taky olizovat. Hlazení od člověka je pro kotě stejně příjemné jako olizování od matky.