mka

Kotě kouše, přejde ho to?

Dobrý den,

třeba mi zde někdo poradí a uklidní.. Mám zhruba týden doma kocourka 9 týdnů (vím, že by měl být ideálně ještě u maminky, ale odstavila je.) celkově je šikovný, a samostatný, pije, jí, používá záchůdek, začíná i se škrabadlem, ale „problém“ je, že v noci je celkem útočný, resp. skáče po mě v posteli a kouše a škrábe.. Je mi jasné, že si chce primárně spíš hrát a snad to není přímá agrese, ale nikdy jsem kočku neměl a tak se trochu bojím, aby mu to nezůstalo i do budoucna.. Snažím se ho vždy „okřiknout“ stylem fuj nebo nesmíš, to na chvíli zabere, ale oběhne pokoj a je to tu zas.. Snažíme si přes den hrát, ale i tak je v noci dost aktivní. Máte někdo podobnou zkušenost? Uklidní se kocourek? Za každou radu či fintu budu rád. PS: Nemám problém s tím, že kouše, jen nechci podcenit „výchovu“ a nechci aby se takhle choval i v dospělosti. Předem díky.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Dej mu pelisek na chodbu. Preci si nim nemusis spat v jednom pokoji?! A dej mu nejake hracky – treba ponozku nebo kousek papiru zaveseneho na provazku. U toho vydrzi dlouho.
Casem by se to melo zlepsit, i kdyz nekteri kocouri dokazi trestat treba zato, ze jsi je nechal samotne. Zeptej se veterinare, kdy je vhodna kastrace. Po ni se hodne zklidni.

Jedna moje kolegyne si vzala kocourka z utulku. Kdyz pak odjela na dovolenou, chodila ho krmit sousedka. Po navratu rekla, ze uz nikdy vic! Kocour ji pokousal, poskrabal a byl agresivni. A i s kolegyni si to po navratu vyridil!!

Další odpovědi
elkon

Pozor na kočky, jsou nebezpečné, ale málokdo to řeší. Roznáší slinami toxoplasmozu. Stačí mít sliny na ruce a při zasažení očí dojde k nevratnému poškození zraku. Znám případ ve svém okolí, proto na to upozorňuji.

Samtibalfars

Taky jsem měl kousavou kočku a až kropení Vodou se to odnaučila ale když přišel cizí klidně ho rafla 😁

KristovaNoha

Až tě sežere tak jo

mka

O vodě sem četl, ale to kdyžtak až jako krajní řešení..

A až mě sežere neberu jako relevantní odpověď, když čtu Vaše ostatní otázky.. 😁 😁 😁