jiriii

Problém s kocourem.

Mám Britského modrého kocoura a za dva měsíce mu bude rok a už (bohužel) přišel na to, na co má pytlík, otázka zní, kastrovat či nekastrovat? Je nějaký jiný způsob aby neznačkoval? U koček jsou injekce ale u kocoura asi nic.
Myslím nějaké šetrnější řešení než z kocoura udělal ledviňák:-D

Nejlepší odpověď
beer

Odpověď je ano, kocoura žijícího v bytě kastrovat.
Důležité je pouze neuspěchat kastraci, doporučoval bych až po jednom roce života. Kocouři, kasrovaní zbytečně brzy – před ukončením tělesného vývoje – mohou trpět na problémy s pískem v moči (dochází k ucpání močové trubice). Bez kastrace značkovat nepřestane a nelze ho to odnaučit.
Vet.praxe
Něco jsem i vyhledal:
http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/lekar/813/kas­trace-kocoura

Další odpovědi
mosoj

Mám třetí kočku. První byl kocourek měl absolutní volnost, ale každý den! chodil domů. Roztrhali ho psi. Druhá byla kočička přejelo ji auto.
Třetí je zase kocourek . Jakmile to šlo, nechali jsme ho vykastrovat jako kotě.
Dnes je mu 6 let . Na noc ho zavíráme doma ( kvůli kuně) ale jinak má absolutní volnost. Dostává pravidelně očkování proti vzteklině a je odčervován. Je absolutně zdravý. Krmení dostává střídavě kapsičky a specielní granule pro kastrované kočky ( Perfekt fit – pro sterile). V zimně většinu času stejně tráví v domku bez jakéhokoliv pachu. V období mrouskání je jenom nepatrný náznak, ale jenom chvilku..

Drap

Zřejmě jiné rozumné řešení nebude. Pokud je kocour mimo byt, tak s tím problém neni. V bytě se to rozumně, bez značkování, zvládat nedá.

Sůwa

Pokud nechceš mít kocoura na chov, tak jedině kastrovat. Ten zákrok není nijak drastický, u kočky je to mnohem náročnější. Nemusíš se obávat, že z něj bude ledviňák, kocouři kastraci snášejí poměrně dobře a nejspíš mu i prodloužíš život 🙂

pastel.ka

Souhlasím s Beerem, vyčkat rok a později než vyspěje. I kdyby po kastraci značkoval, tak sekret nepáchne. Když ke mně přijela dcera se svými kocoury, tak moji kastráti začali značkovat, protože cítili " vetřelce". Odjela a byl zase klid.

GM

S kastrováním nečekej, je možné už po pátém měsíci života, zejména jarní koťata bývají vyvinutější a dříve dospívají. Je tu ale otázka, jestli po vykastrování přestane značkovat, pokud s ním už začal, podle naší veterinářky značkování není možné odnaučit.