Poradí mi někdo s kočkou? Začala mi z ničeho nic chodit čurat do rohu místnosti, přitom záchod má čistý. Děkuji

Nejlepší odpověď
bigbít

Nabídla bych možnost přemístit bedýnku do téhož rohu, kam Vám kočka chodí nyní. Pokud to nezabere, tak se poradit určitě i na některých stránkách chovatelů…sama mám kocoura, ale tenhle problém nemá, tak mě nenapadá především důvod takové změny…a zvláště, pokud dříve na svůj záchod normálně předtím chodila vykonávat potřebu bez potíží…pokud je ještě nenaučená, tak snad zkoušet přemístit ten záchod k tomu rohu, pokud se té kočce zdá to místo příjemnější na tuto potřebu…snad to pomůže

Další odpovědi
dědapetr

Zkusit dát záchod do toho rohu a zjistíte jestli nebude chodit jinam,pak to bude problém,že to dělá schválně.

greycell

nemůže být důvodem např. změna absorbčního materiálu v toaletě za jiný než na jaký byla kočka zvyklá?

anonym

Pred lety jsem se ptala veterinare : Kocka " sikanuje " , protoze je s necim nespokojena … nudi se , nebo ma jinou podestylku , ktera se ji nelibi … nebo je ji hodne … nebo malo … na neco chce zkratka upozornit. A hlavne chvalte , at se vycura " spravne " a povidejte si s ni o tom. 🙂 ( nejsem blazen – nebo jo ? ) -iv-

SajmonModer

Ta naše to dělala taky, tak ji matka dala pryč ☹ Nevím proč to dělají, prý na sebe chcou upozornit, když si jich nevšímáte.

astrolog

Nemám pro tebe dobré zprávy…
autor dotazu: jak odstranit pach po moči kocoura ze sedačky…

Prý to začnou dělat v šesti-sedmi rocích.. Když mě náš kocour pan Mašlička začal počůrávat i v noci na peřinu šel z bytu zpět ven k baráku protože neměl důvod se takhle hloupě chovat-(dříve doma velice čistotný) Vyzkoušeli jsme neúspěšně i dva čistý záchody…
Nutno dodat že je venku u baráku vcelku veselý a spokojený…

GM

Kočka tímto může protestovat proti nějakým zmanám u vás doma nebo proti změně režimu. Dcera má s kočkou podobný problém, 2× se stěhovala, teď bydlí rok s přítelem, který se k ní nastěhoval i s pejskem. Kočka má záchod čistý, na velkou jde do záchodu, ale vyčurá se třeba hned vedle. Nejde to odnaučit, radila se i s veterinářkou. Naše stará kočka v bytě taky značkovala, ale to nešlo o vyčurání. Pomohla kastrace.Myslím, že přestěhování záchodu nepomůže.