Tomas22

Jak odnaučit kocoura značkovat¨?

Dobrý den,
mám bengálského kocoura, je vykastrovaný a přesto si značkuje své území. V současné době se zaměřil na kuchyňskou linku. Proto jsem se chtěla zeptat, jak ho odnaučit tohoto zlozvyku. Děkuji.

Nejlepší odpověď
bigbít

Někde jsem slyšela, že na ta místa, kde značkuje, existuje nějaký sprej, ale nevím, jak se to jmenuje..:-/ a asi to neřeší problém definitivně…spíš krátkodobě..

Další odpovědi
dědapetr

použít odpuzovač:http://www.zoo-hobby.cz/potreby-pro-kocky/odpuzovace/

GM

Dle sdělení naší veterinářky nelze značkování odnaučit, jakmile s ním kocour jednou začne.

elektrikář

Zbývá jediná možnost kdo to dýl vydrží. Nebo odstěhovat sebe nebo kocoury.Mněl by se použít nějaký odpuzovací sprej nebo si pořídit psa.

LucyOnTheSky

Při přistižení ho seřežte 🙂