januli

Kocour odmítá tablety na očervení

mám dva kocoury.když jim dávám tablety na odčervení,vždy to vycítí a nesní.tablety drtím,dávám do syr.masa,ryb,sa­lámu,ale bez úaspěchu.vyzkoušela jsem i různé druhy tablet.četla jsem na int.,že někdo strčí tabletu přímo do krku,ale to se mi zdá drastické a mám strach z udušení.prosím poraďte jak to řešíte.děkuji Jana

Nejlepší odpověď
Berušinka

Není to drastické – dej prášek co nejdál – na kořen jazyka – nezbyde mu nic jiného než polknout. Já to takle dělám se psy – nikdy se mi nestalo, že by se začali dusit.

Další odpovědi
mosoj

Mám stejné potíže s kocourem. Na veterině lze koupit takové udělátko, vypadá to jako tenká injekční stříkačka s gumovým hrotem a má to píst. Do toho gumového hrotu se vloží tableta, kocourovi se to rychle strčí za jazyk a pískem se tableta doslova nastřelí do krku za jazyk. Pak to již nevyplivne. Někdo kocoura ale musí fest držet a ani tak se to někdy nepovede.
Udušení se nebojte on to zvládne.

Tak raději připlatím a kupuji odčervení v pastě ( flubenol). Je to něco podobného, Nastavíte si zarážku na množství podle váhy a pastu mu vstříknete za jazyk. Ona mu tam přilne a tu již nevyplyvne. Pak existuje odčervení které se vmasíruje za krk mezi lopatky ( název neznám)a působí to i na klíšťata i blechy.
Cena je podobná jako ta pasta. Je to podstatně dražší než ta tableta a více to zatěžuje organismus kocoura, neboť se to vstřebává přes krevní oběh. Kdežto pasta či tableta jde přímo do trávicího traktu.
Doplňuji:
Můj kocour to dobrovolně nevezme ať mu to zabalím do čeho chci. Možná snad olomoucké tvarůžky … ty zase nemusím já …

anonym

já své kočce sem to vždy dával do chcíplích myší a ty sem jí potom dal kolem její postýlky, ona je sežrala z té myši ;D

Toruk

Z udušení není třeba mít obavy, drastické to není. Já jsem kočky balil do ručníku, aby nedrápaly, pomocí pinzety jsem tabletu strčil co nejhlouběji a vodou v připravené injekční stříkačce jsem medicínu spláchl do jejího žaludku. A byla pohoda.

Terryle

Nemůžu si pomoct, ale tady mě okamžitě napadl následující rádoby vtipnej textík z netu (ale pro majitele koček vůbec vtipnej není :o). Nebojte, kočce to žádný trauma neudělá – do našich jsme cpali prášky násilím – radši ať se poblinká a je chvíli uražená, než aby bez antibiotik pošla… Nicméně hodně štěstí:

Jak dát kočce tabletu
Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte: „Hodná čičinka!“ Strčte tabletku do kočičí tlamičky.
Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.
Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.
Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku. (Zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.)
Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát jakmile máte kočku v pozici pijícího dítěte, sedněte si na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist a rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte – na tom však nezáleží.
Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.
Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.
Seberte se. ,Tak kdo tady poroučí!? Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1 proneste pevným hlasem: „Tak kdo tady poroučí?!?“ Otevřte kočce pusu, vezměte tabletku a… zatraceně!
Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.
Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.
Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletu z květináče.
Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje. 13. Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)
Zabalte kočku do osušky. Spěchejte – čas a tabletka na nikoho nečeká.
Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby, jako když otvíráte okvětní plátky „zaječí hubičky“.
Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!
Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní). 18. Vezměte si dva aspiríny a lehněte si.

Zdroj: http://www.splacho­vac.cz/humorne-texty/jak-dat-kocce-tabletu-koupani-kocky-jako-bojove-umeni.html

zbynekplzen

Já jsem tu malou tabletku rozlámal na čtvrtiny a zamíchal do paštiky , kterou ony moc rády a nebyl problém 🙂

samicek333

Řešila bych to asi jako Berušinka, nebo ho nechte vyhladovět a pak mu to dejte třeba do nějakého masa nebo salámu a dejte mu to, pokud to nebude chtít, počkejte třeba hodinu, hlad ho donutí to sníst. Samozřejmě to ale nemyslím tak, aby jste mu nedala tři dny najíst a pak mu to nutila. Jestli krmíte jednou denně, asi večer tak ho utahat hrou, aby měl hlad a pak mu dát jedině tohle, aby neměl na výběr a snědl to, pokud dáváte jídlo dvakrát denně, tak bych první porci vynechala a dala mu to až večer, a postupovala tak jak jsem to už popisovala. Kamarádka nechává svému kocourovi jídlo v misce pořád a ten kocour jí kdy chce, pokud je to takhle i u vás, tu misku mu seberte a jídlo mu dejte až večer, kdy bude mít hlad, ale až po snědení tablety…jak je to popsané nahoře :)