SimcaKupkova

Jak odnaučit kocoura skákat a lehávat na stole?

Kocour mi spí na stole vždy když odjedu a potom se vrátím vidím ho spát na stole už jsem vyzkoušela odpuzovače koček ve spreji ale už je proti tomu imuní jak ho to mám odnaučit?
Doplňuji:
barbakan-To už jsem vyzkoušela on je neponaučitelný

Nejlepší odpověď
beer

Na kočky taky dost funguje intonace a zvýšení hlasu, takže mýmu kočkovi stačí: Heeerrrrrgoot!!!! Cotam zase děláššš!!!! Nó, a nežto deřeknu, je v … )))
Zkus mu koupit nebo vyrobit takovej ten „strom“ s plackama na lehnutí, dát k oknu, ať může koukat ven a třeba ho to bude bavit víc než linka )
Zkušenost

http://www.pro­kocky.cz/

Další odpovědi
anonym

Pár chovatelů kočiček a jejich názory na podobný problém!

Zdroj: http://www.mo­drykocour.cz/fo­rum/viewtopic­.php?t=4174&sid=c11bc32c­155bbe3c3f2e245d8884af3f

GM

Jak už jsem zde psala, každá kočka(na rozdíl od psa, proto je tolik miluju) je osobnost, která nám dovolí bydlet s ní v našem vlastním bytě a spát s ní v naší posteli. I když tě bude kocour respektovat a na stůl a jinam nebude skákat když si doma, s chutí si to užije když bude doma sám. Takže k nám na návštěvu mohou chodit jen milovníci zvířat, zejména koček, neboť 2 kočky na stole jsou u nás zcela běžná věc, protože musí odposlechnout všechny novinky, které nám návštěva přišla povědět. Mě ale teď docela zaráží chování našeho kocourka Saši. Obě kočky se mnou spí v posteli, Micinka po pravici a Saša po levici a Saša si poslední dobou na tu moji širokou postel dělá moc velké nároky a když chci jít po noční spát, je docela nevrlý, když mi musí kousek uhnout. Vzhledem k tomu, že váží 8 kilo, je docela obtížné ho přeprat:D Rada: s kočkama si užívej, jsou to „zvířecí bohyně lidského světa“, netrestej je a nesnaž se je nějak zvlášť vychovávat, kočka se vychovat nedá. Buď ji budeš respektovat takovou jaká je, nebo spolu žít nemůžete. Lidi se dělí na milovníky koček a na ty, kteří je nesnášejí.
Přeju ti hodně krásných šťastných chvil s tvým kocourkem. Barbakan pravdu nemá.

anonym

Párkrát jej shodit ze stolu a on se to odnaučí!

gnosis

rekl bych, ze nijak a i kdyby jste ho to odnaucila, treba tim, ze ho budete ze stolu odhanet, skakal by tam vzdy, kdyz si bude myslet, ze to nevidite. vidim jedinou moznost v nejakem odpuzovadle:)

anebo mu zaridit hezci mistecko. pokud tam leze, pac se mu tam dobre lezi, tak mu zkuste nachystat nejaky lepsi pelisek nekde jinde.

Mad

I když to je docela drastické, tak já jsem dala na židli, kam mi chodil spinkat kocour rozprašovač s vůní s čidlem na pohyb. Jak se okolo židle ochomejtl, tak si to hned fouklo.První noc byla kuchyně pěkně voňavá, druhá už ne.Naštěstí náš kočičák nesnáší spreye a různé postřikovače.

žolik

to ho neodnaučíte má to vžité,zvířatko musí od malička vedeno k tomu co může aco nesmí.skoušej na něj co zabere.

Zdroj: žolík