Avatar uživatele
akvidzerp

kočky a chutě

četl jsem v časopise že kočky nevnímají sladkou chuť,je to pravda?a když jedí vyloženě sladkou věc-to jí vnímaj teda bez chuti?to si moc nepochutnaj:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, GM, johana 56, Damiana, briketka10 před 4448 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak to musel být nějaký starší časopis. Sice je pravda, že kočka má nejméně ze všech svých smyslů vyvinutou chuť. Ale poslední studie vyvrátili mýtus o tom, že například nerozezná sladké.

Zdroj: http://kockapes­.cz/obsah/koci­ci-smysly

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Byť jsem málem kočkolog, chuť na sladké u těchto zvířat neznám.
Ale že jsou to „potvory“ mlsný, to vím naprosto jistě!

Doplňuji:
Vezmou si třeba
sladké cosi se smetanou, perník nebo
buchtu už méně (jak která).

Zdroj: Zkušenost

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nikdy jsem nebyl kočka, takže nedovedu zodpovědně posoudit.
Myslím si ale že to neni pravda, podle chování koček u slakého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Kočky vnímají všechny chutě jako člověk, možná ještě líp. Já spíš slyšela že jim sladké moc nechutná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

moje kočka měla moc ráda čokoládu, asi proto, že obsahuje tuk, sladký tvaroh, jen jahodový jogurt a taky máslo..

a můj kocourek žral tatranky a koláče, buchty s tvarohem ty mu jely..
Doplňuji:
ty dva už nemám, ale ten třetí nežere ani sýry, jogurta, smetanu nic co zavání mlíkem nebo sladkým..
je hrozně mlsnej jen masíčko, kapsičky a granulky ..
a zlobit 🙂

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Naše kočky (kocour ne) olížou pocukrovanou bábovku nebo jiný moučník úplně dočista, pokud je necháme nestřežené ležet na stole, podle mne jim cukr chutná. Stejně tak olížou dočista šrůtku uzeného bůčku, která je slaná, pak si z toho vyber.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Řekla bych,že kočkám sladké necchutná.Sousedka měla sedm koček a jediné, co zůstalo na stole při posezení venku,byly právě sladkosti.Chovala své mazlíčky řadu let,takže se střídaly i generačně,u všech to bylo stejné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
50centes

http://www.you­tube.com/watch?v=G3Y4yd­N7WKs

http://www.you­tube.com/watch?v=WWM4oB1­4DkU&feature=re­lated

briketka10 to je stejný jako unás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajolka

Ahojky :) Hele, dáváte kočkám vitamíny? Zaujaly mě vitamíny od vetriscience, máte s nimi zkušenosti?

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, ano ano, my je kupujeme a jsme spokojeni. Jsou to kvalitní vitamíny. Dostali jsme na ně i doporučení od vet.

Avatar uživatele
Pajka.111

Jak sladkou věc? Jako kočky vůbec nemají jíst lidské věci… Kočky potřebují kvalitní speciální stravu…

před 2003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Sova

Podle čeho tedy vybírat kvalitní stravu pro kočky? které by jedla, a bylo to pro ni zdravé?

před 1507 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terezhudcova

Myslím si, ale je to můj vlastní názor, že pro kočku je nejlepší čerstvé maso. Já kupuji konzervy, které obsahují čerstvé rybí maso a žádnou sóju, tak jako je tomu i jiných konzerv.

před 1506 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Sova

Za kolik koupíte jednu konzervu? A co na to Vaše kočka? žere Vám je v pohodě?

před 1505 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terezhudcova

Kupuji konzervičky pro kočku Brit Fish Dreams. Objednávám si je přímo ze stránek výrobce za 29 korun, ale seženete je ve skoro každém obchodě, kde se prodává žrádlo pro kočky. Konzervy jsou velice šťavnaté a dobré pro zažívání.

před 1503 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek