Avatar uživatele
Aquamen

Jak naučit kočku nechodit na stul?

Neustále mi skáče po lince v kuchyni a nevím co udělat aby tam nechodila.

Zajímavá 0 před 219 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Učení kočky, aby se vyhýbala určitým plochám jako je stůl, může být výzvou, ale existují různé způsoby, jak toho dosáhnout.

  1. Poskytněte jí alternativu – Kočky mají rády výhled z výšky. Pokud se vaše kočka často zdržuje na stole, může to být proto, že se jí líbí být výš. Rozmístěte kolem bytu kočičí stromky nebo regály, ze kterých bude mít kočka rozhled.
  2. Zamezte přístup – Pokud je to možné, dejte na stůl něco, co kočce znesnadní přístup, jako třeba knihy či skleněné předměty, které by ji mohly odradit.
  3. Nepodporujte ji – Nikdy kočku nekrmte a nehrajte si s ní, když je na stole.
  4. Použijte odstrašující prostředky – Existují různé přípravky, které mohou kočku odradit. Může to být speciální sprej s vůní, která se kočkám nelíbí, nebo třeba stříkačka s vodou.
  5. Důslednost – Kdykoli uvidíte, že chce kočka na stůl, ihned ji seberte a odneste na jiné místo. Pokud budete důslední, pochopí, že na stůl se nesmí.
  6. Využijte kočičí přirozenou nechuť k lepivým materiálům – Pokud na stůl položíte lepicí pásku nebo alobal, které pro kočku nejsou příjemné, měla by se mu sama začít vyhýbat.

Pracuje se na tom postupně, tudíž buďte trpěliví, a pamatujte na to, že ne vždy to jde tak rychle, jak bychom chtěli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Podivej se sem:
https://fera24­.cz/jaky-pach-kocky-nesnaseji.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Je to analogické s tím, co mám teď – mladá kočka číhá na příležitost (pootevřené dveře) „nacpat řiť“ do baráku. (Staré kočky už ví, že barák vevnitř je pro ně tabu.) Takže ji s velkým kraválem vždycky sprdnu a když běží kolem mě, tak ji přes tu prdel vždycky majznu. Za nějakou dobu už to dělat nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata