Molva

Jak poznám kocoura od kočky u týdenního kotěte?

Máme dvě týdenní koťata obyčejné domácí kočky a slíbil jsem darovat kocourka.
Dá se s přesností rozpoznat kočka od kocoura? Jedno koťě má pod ocáskem pravděpodobně varlátka, ale má i malinkaté bradavky. Mají je i kocouři podobně jako je tomu u lidí???

Nejlepší odpověď
beer

Podle varlat, bradavky mají obě pohlaví.

Další odpovědi
mosoj

Teď to nepoznáš. Musíš nějaký čas počkat než se zcela vyvinou pohlavní orgány.

terry

Týden je ještě docela brzy. Bradavky mají obě pohlaví.
Stejně je můžeš dát od maminky až po cca 6 týdnech. Tak ani nemusíš spěchat s poznáváním pohlaví.

Dochy

Co si pamatuju, tak rozdíly tam vidět jsou. Ale pro laika je dobře, když je dostatečně velký počet zkoumaných objektů, aby je mohl bezpečně rozdělit na dvě skupiny 😉 Takhle se může stát, že to budou dvě kočičky, nebo dva kocourci a nepoznáš nic.

anonym

Kotě budeš moci darovat až ve věku 7–8 týdnů, takže máš dost času. Až bude kotě k odběru, bude dostatečně vyvinuté a vyspělé, takže nebudeš mít problém s určením pohlaví.
Ještě jedna rada navíc: U koček je barva vázána na pohlaví. Předpokládám, že se jedná o obyčejné kočky „domácí“ a ne nějaké exotické plemeno v různých vyšlechtěných barevných variantách.
U obyčejných domácích koček se nikdy nevyskytuje tříbarevný kocour, ale v této barevné kombinaci (tříbarevné „májové“ kotě) se jedná vždy o kočičku (totéž u želvovinového zbarvení). Zrzavou barvu zpravidla mívá kocour, určitě neznáš ve svém okolí zrzavou kočku, ne?