Lucy7

Jak nadobro vyhnat cizí kočku?

Sousedi si pořídili kočku, která k nám pořád chodí a vodí se s sebou i ostatní cizí kočky a ty žerou žrádlo našemu kocourovi (já vím, je to trochu komplikované). Toto všechno by mi nevadilo, ale jelikož jsou ty cizí potulné a nenaočkované, dělá to problém nám i našemu kocourovi…poraďte mi prosím co stím.

Nejlepší odpověď
anonym

Kocoura krmte tam, kam cizí kočky nemají přístup. Očkovaného kocoura by neměly ty neočkované kočky nakazit, hledají společnost a krmení. Se sousedem promluvte, ale pochybuji, že lze zabránit volnému pohybu cizích koček po vašem pozemku. U psů je volný pohyb upraven zákony (i povinné očkování proti vzteklině i identifikace) a majtelé musí ještě platit poplatky obci i kdyby pes v životě neopustil jejich soukromý pozemek. Majitelé koček nepodléhají téměř žádným povinnostem. Přinejhorším mohou tvrdit, že kočky nejsou jejich.

Další odpovědi
mosoj

Kocourovi to problém nedělá, tomu je to fuk.
Jestli je tvůj kocour očkovaný tak mu žádné nebezpečí nehrozí.

Damiana

Já jsem spíš pro to, aby dolejzal kocour za kočkama, ale v dnešní době se není čemu divit…:-)

Jedině si snad promluvit se sousedy, ti by měli mít své zvířátko „pod kontrolou“. Jinak si moc nedovedu představit, jak těm cizím kočkám domlouváš. Ještě tak mít všude zavřeno, číhat s koštětem a zahánět. Jestli nepřicházejí za kouzlem a šarmem kocoura, ale lezou sprostě jen za žvancem – jídlo odklízet a nevystavovat. To ale zase spolehlivě „otrávíš“ toho tvého kocouráka.
Nebo začít krmit ty cizí kočky někde stranou, aby vám nelezly domů (což bude mít zase na toho kocoura – i na tvou peněženku negativní dopad…:-)

lukas.zmizik

pořídit si na zahradu psa?

Lucy7

lukas.zmizik -psa máme ale ten už je na kočky zvyklý, takže už si jich nevšímá
Damiana -kocour je vykastrovaný a kočky za ním lezou jen z jedíného důvodu-chtějí se najíst. Kočky nelezou přímo k nám domů,ale k nemu „domů“ což je náš zahradní domek a zas tak jedno mu to není, protože je za 1.hladný a 2. si tam pak všechno značkuj (a mimo jimé ty kočiny jsou tak drzé, že jsem včera načapala jak mu leží v pelechu a hezky si vrní, ale jak říkáš kočkám asi neporučíš)

Damiana

No vidím to tak, že – jestli nechceš jednat nějak hodně drsně – budeš se muset s jeho kámoškama smířit. Ty jen tak nevystrnadíš, když už si u něj v doupěti vrní..:-)))