Aly

Zatoulal se k nám podvyživený kocour. Je normální že toho tolik sežere? Nemůže mít třeba zdravotní potíže?

Chtěla bych se zeptat, před cca dvěma týdny se k nám zatoulal podvyživený kocour, kterého jsem začala krmit, protože mi ho bylo líto. Kocour se zpravil, ale teď pořád jen sedí u dveří a čeká kdo mu co dá.
Doplňuji že toho denně sežere o hodně více než by normální kočka snědla.
Je normální že toho tolik sežere? Nemůže mít třeba zdravotní potíže?

Odpovědi
kubik!

A kolik toho podle Vás sežere normální kočka? Pokud máte obavy, že má zdravotní potíže, tak Vás nemine cesta k veterináři!

PetrXY

Je možné, že je vyhladovělý. Dávejte mu častěji menší porce, protože by mohl s „přecpání“ dostat průjem. Může mít také červi. Nevím, co s ním zamýšlíte, zda ho dáte do útulku, nebo si ho necháte, ale bylo by dobré zajít s ním k veterináři, který provede celkovou prohlídku a provede případné odčervení.

lota

K veterináři bych ho vzala tak nebo tak. Hodně toho sní asi proto, že předtím dlouho nejedl.