Avatar uživatele
Bronzový

Proč mají alkoholici odulý a červený nos? A proč zrovna nos?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Mnoho alkoholiků má červený nos, protože konzumace alkoholu vede k ucpávání cév. Jakmile dojde k blokování kapilár, dochází ke snížení průtoku krve v této oblasti a ke zvýšení tlaku, což vede k buněčné smrti a lámání (praskání) kapilár.

Mění se průtok krve. Navíc alkohol niči vitamíny, takže cévy jsou křehčí a na nose je to nejvíc vidět. Ale alkoholik má i červené tváře.
Doplňuji:
Ještě dodávám z anglického zdroje, kde je víc informací.

Proč mají některé alkoholici mají červené nosy?
Alkohol způsobuje, že tělo ztratí příliš mnoho vody. To také rozšiřuje cévy v blízkosti povrchu kůže, způsobuje červené žíly, a to zejména kolem nosu a na tvářích.
-----
Alkohol způsobuje dilataci krevních cév v kůži.
To je důvod, proč pijáci mají někdy zarudnutí v obličeji a u těžkých pijáků pak se objeví červený nos.
-----

Alkohol způsobuje, že tělo ztratí příliš mnoho vody. To také rozšiřuje cévy v blízkosti povrchu kůže , způsobuje vznikajíčervené žíly, a to zejména kolem nosu a na tvářích.
http://www.ask.com/…
http://www.abc.net.au/…
http://alcoholicswife.wordpres s.com/…

a další

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejen alkoholici mají takový nos, ale i lidé, kteří pijí horké nápoje, konzumují kořeněné ostré jídla, myjí si obličej horkou vodou, navštěvují sauny a i nadměrné slunění je příčinou červeného nosu!!!


Avatar uživatele
Zlatý

odulý a červený nos údajne súvisí s činnosťou srdca (resp. jeho poruchami).

nie všetci alkoholici (konzumenti alkoholu) majú odulý a červený nos, nie všetci, čo majú odulý a červený nos sú alkoholici (konzumenti alkoholu).
Doplňuji:
zabudol som ale to najpodstatnejšie:

asi sa jedná o karfiolovité zdurenie nosa spôsobené ružou (rosacea) [česky růžovka (rhinophyma)]. Toto ochorenie postihuje až 10% populácie.

nejaké podrobnosti:

Onemocnění se objevuje u mužů i žen (ty jsou postiženy častěji), nejčastěji okolo 30. roku věku. Začíná jako zčervenání kůže nosu, tváří, brady nebo i čela, které je způsobeno rozšířením cév a drobných žilek. Jelikož jde o onemocnění chronické (dlouhodobé), barva se postupně mění ze světle červené na čím dál tmavší. V kůži dochází k zánětům, které se mohou projevovat i hnisáním. Nejspíše v důsledku těchto dlouhodobých zánětů a jiných kožních změn dochází ke strukturálním změnám kůže. Zbytňuje vazivo a také mazové žlázky nosu. Vznikají malé ďolíčky, které se postupně zvětšují a obličej se stává nepravidelným, zhrubělým.
Nepříjemnou součástí růžovky je v 60% případů oční postižení, kdy dochází k zánětu spojivek (konjunktivitida), který se projevuje zčervenáním očních bělem, a takto červené oči byly možná také dalším důvodem, proč lidé připisovali nemoc konzumaci alkoholu.
Prevence rhinophymy

Prevence rozvoje a zhoršení onemocnění spočívá v omezení až vyloučení vlivů, které způsobují zvýšené prokrvení, neboli rozšíření cév. Pacient postižený růžovkou by tedy neměl pít horké nápoje, alkohol, kofeinové nápoje, neměl by jíst ostrá kořeněná jídla, měl by se vyhýbat slunci a mýt se spíše chladnější vodou. Není vhodné používat mastné krémy, přípravky na pleť obsahující alkohol a lak na vlasy.
Pacienti by se měli vyhýbat pobytu v sauně.

Dříve se rhinofyma dávala za vinu nadměrné konzumaci piva a vína. Tato domněnka dodnes mezi lidmi přetrvává, je však třeba podotknout, že alkohol sice může působit roztažení cév, prokrvení a tím zčervenání obličeje (červený nos, „bambule“), ale na vzniku růžovky se podílí celá řada dalších vlivů a skutečná příčina je dosud nejasná.
Vliv na vznik onemocnění mají vrozené předpoklady (genetická predispozice), kdy někteří jedinci jsou náchylnější ke vzniku nemoci. Jedná se hlavně o vrozenou poruchu roztažlivosti a smršťování malých cév v obličeji, která se odborně nazývá vazomotorická labilita.
Dále se uvažuje o negativním vlivu parazitů, žijících v kožních pórech, zejména roztoče Demodex folliculorum.
V poslední době se ukazuje, že existuje souvislost mezi funkcí trávicí soustavy a vznikem rosacei, zejména porucha přirozené bakteriální mikroflóry způsobená užíváním antibiotik může být vyvolávající faktor.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

annas:

môžete prosím doložiť zdroj tejto vašej informácie?
mám veľmi silný pocit, že sa jedná o omyl, ale rád sa nechám poučiť.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

http://www.ceskaordinace.cz/…

Normálně vkládám odkaz, ale spěchala jsem.

O té chorobě jsem informaci rovněž našla, ale ne každý červený nos je v takovém stavu, jak uvádí váš zdroj. Znám alkoholiky, u nichž trčí jen červený nos, bez dalších příznaků.

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

ale ten váš výcuc je teda veľmi, veľmi nepresný.
no čo už.

;)

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 633
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.