Petr1491

Máte zkušenosti se zarudlou kůží kolem očí?

Ahoj, pracuji na počítači a už několik roků mám neustále zarudlou kůži kolem očí. Občas mívám také suché oko a musím si kápnout. Dvakrát jsem byl také na zákroku s vlčím zrnem. Očaři mi říkali, že se mi hůře zvlhčují kanálky kolem očí.

Chtěl bych se zeptat, zdali má někdo z vás s něčím takovým také problémy a případně zdali se mu podařilo tyto nepříjemnosti něčím vyřešit. Někdo doporučuje jednou za čas přikládat teplé obklady, ale nic mi nepomáhá. Kolem očí mám stále rudou kůži, každé ráno si musím oči propláchnout, protože mám kůžičku kolem očí suchou.

Moc děkuji všem za případné odpovědi.

Odpovědi
Filip84

Tady není praktický lékař, Krankenhaus, ophthalmolog. Nemáme tu nikdo roentgenové oči, a opravdu tu není žádný keltský šaman.

Zajdi za praktickým lékařem. Když Ti opthalmologové říkali, že se Ti hůře zvlhčují kanálky kolem očí, může to s tím souviset. Ale taky nemusí. Tady Tě nikdo vyšetřovat nebude. Bože! 🙂

paul1

Mně zafungovaly na suché oči kapky OCUTEIN, ale beru je , kvůli možné návykovosti jen občas. Jinak se snažím co nejvíce mrkat a také občas koukám do okna a zaostřuji zrak na nějaký vzdálenější předmět.

reika

Jestli máš na té zarudĺé kůži na víčkách i otok a svědí to, tak to může být ekzém. Měla jsem to tak a vyléčili mi to na kožním. Dostala jsem na to léky a mastičku.

Petr1491

Tak asi s tím může mít někdo potíže jako já a např. mu něco pomohlo ne?

Filip84

Ne. To, že něco vypadá – laicky – shodně, neznamená, že to shodné je. Jenom hloupé kecy: od toho jsou lékaři, aby diagnostikovali.

Petr1491

Tak jo, máš ve všem pravdu, děkuji.