Ivetka303

Antibiotika – pobyt na slunci

Proč se nesmí při braní antibiotik na slunce? Co se může stát?
Doplňuji:
Jak dlouho po vysazení prášků je ideální pobyt na slunci?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Jednak z toho důvodu, že je vlivem ATB oslabená imunita. A také proto, že ATB způsobují přecitlivělost kůže, která ze sluníčka může dostat různé „defekty“ – flíčky, loupání kůže a to v daleko horší síle, než kdyby se ATB zrovna nebrala. Je to pro ten organismus další zátěž, když už takle musí proti nějaké té nemoci bojovat, může to prodloužit i užívání ATB, protože ta nemoc, kterou ATB zrovna léčí se kvůli sluníčku špatně „léčí“. M"že se objevit i alergie.

No těžko říct, to by ti měl říct doktor – stejně tam musíš jít na kontrolu až dobereš ATB kvůli nějaké nemoci. Já bych s tím byla dost opatrná, protože ATB ti celkově oslabily imunitu =(.

Další odpovědi
mosoj

Spálíte se. Neboť antibiotika zvyšují senzibilitu kůže na UV záření.