Dzejkob

Proč se na antibiotika nesmí pít alkohol?

Teorie:

1: Protože se tím narušuje účinnost antibiotik, kdy alkohol ničí prostředí, které si antibiotika pro správné působení v těle vytvoří.

2: Na působení antibiotik alkohol nemá vliv, jen konzumování alkoholu při antibiotikách zatěžuje játra.

Kde je pravda?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
pusinka50

1.

Mně bylo řečeno v lékárně, že se snižuje účinnost antibiotik a zvyšují se jejich nežádoucí účinky.

mosoj

2.

ATB zatěžují játra, no tak rozumný člověk tento dopad nebude ještě kořenit alkoholem.

gecco

2.

´Blbá´ anketa…
😉
Za určitých okolností platí i 1., ale většinou ne (obvyklá ATB alkohol neovlivňuje).
2. platí za všech okolností, ale ani toto není ve 100 % případů pro játra více zatěžující, než alkohol samotný.

kratagott

2.

V podstatě by antibiotika neměla být alkoholem ovlivněna, ale… je to spíše otázka lékařské etiky a rozumu. Jestliže lékař řekne pacientovi, že může jedno pivo, normální to respektuje, půlhlava si řekne, že když může jedno, tak jich tam lupne 10, a pak je zaděláno na problém s těmi játry. Tak raději: „Na antibiotika se nepije alkohol obecně.“

anonym

2.

Konzumace akoholu na antibiotika vyvolává nevolnosti a krev ve stolici.

Permon

2.

Luxx

pro jistotu alkohol a ATB nekonzumuju, a je mi hej :)