Lil2002

Co dělat se zavirovanou složkou, když antivirus při pokusu o smazání této složky píše „přístup byl odepřen“?

Dobry den, spustila jsem antivirovou kontrolu Avast a nasel jednu hrozbu, ale at dam presunout do truhly ci smazat, pise mi to „pristup byl odepren“. Kdyz chci slozku s hrozbou smazat, pise mi to, ze je soubor pouzivan. Jdu do spravce uloh a chci to ukoncit, ale nejde to :( uz si opravdu nevim rady, cely notas se mi kvuli tomu seka. Dekuji za pomoc :)

Nejlepší odpověď
jáára

  1. Avast nemám rád
  2. Co je to za hrozbu, kterou Avast označil?
  3. Odvirování v běžícím systému bývá problém a často je neúčinné.

Další odpovědi
arygnoc

proces explorer:

  • zistiť, ktorý proces zložku využíva
  • proces zastaviť
  • vymazať zložku

prípadne využiť IObit Unlocker → http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/ostatni/i­obit-unlocker/

😉

chcelo by to verziu os, názov zložky, hlásenú nákazu, oprávnenia, …

cochee

Takhle „zamčené“ viry se musí odstranit během startu Windows, dokud ještě téměř nic neběží. Některé antivirové programy takovou možnost nabízejí (naplánování a spuštění antivirového testu a léčení před příštím startem Windows), nevím, jestli Avast (zvlášť ve verzi zadarmo). Jiná možnost je přenesení disku do jiného PC a kontrola tam, Windows a antivirus samozřejmě musí být spuštěny z instalace toho druhého PC, ne z toho přeneseného disku. (z toho plyne, že to nejspíš nepůjde v jiném notebooku, protože místo pro druhý disk mají jen některé dražší noťasy)