Avatar uživatele
quentos

Jaká nejabsurdnější chybová hláška (v jakékoli PC aplikaci či systému) na vás kdy vyskočila? Podělte se.

U mě by to vyhrála následující (a ano, byl jsem tehdy střízlivý a ani se mi to nezdálo, ostatně se později objevila ještě několikrát):
„Otazníkové děti neexistují.“
Šlo o hlášku vyhozenou aplikací Česká slovníková databáze LEDA (elekteronický anglicko-český a česko-anglický slovník K. Haise a B. Hodka) po zadání dotazu na slovo (které ale opět nemělo nic společného s otazníkem ani dětmi).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? anonym, flodur, Lucijej, bolak, briketka10, Illines, anonym, anonym, repetelka, Klára K., gagaga, marci1, anonym před 3902 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

No, co se týče chybových hlášek, tak si asi teď nevybavím, ale pokud nemusí jít pouze o eror a může to bejt i trochu OT, tak kdysi ještě jako dítě jsem třídil fotky celé rodiny v počítači a kopie jsem pak mazal, přičemž u souboru s máminou fotkou jsem se při přejmenovávání uťuknul a pojmenoval ji mámu místo máma a když jsem ji pak odstraňoval, tak Windowsy na mě vyrukovali s klasickou hláškou: „Opravdu chcete vyhodit mámu do koše?!“ a já se úplně leknul, co sem to za lidskou bestii :)

A pak sem si ještě vzpomněl na jeden ještě vzdálenější zážitek, a to když jsem měl v práci jednomu cigošovi vysvětlovat jak se pracuje s počítačem, protože ho zrovna povýšili a musel se starat o fungování celý linky. No a když jsem mu dovysvětlil co šlo, tak sem ho nechal ať si to zkusí a zrovna mu tam vyskočil nějakej eror, a sice už nevim co přesně v něm bylo, ale dole byly dvě tlačítka „OK“ a „MORE“ a on to čet jako „okej móre“, a divil se, že už to umí i cigánsky, to sem se málem pochcal smíchy :))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

不允许访问

tomu som fakt nerozumel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jpau

„Klávesnice nebyla rozpoznána. Stiskněte F1 pro nápovědu nebo Enter pro znovurozpoznání klávesnice.“

Windows 95

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zrovna dneska mě zatahalo za oči na slovenské verzi Odpovede.sk, kde se stále opakuje výraz „BRONDZOVÝ“ .
Doplňuji:
To si asi někdo plete brynzu s bryndzou.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
Ku

Keyboard not found. please click F4 :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přístup odmítnut!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Nepamatuji si to už přesně doslova, ale při poruše modemu mi to „napsalo“, že internetové připojení není k dispozici a že mám vyhledat vzdálenou pomoc na síti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vivatisCZ

Na mně to jednou hodilo: Smazat windows? Možnosti:Ano x Ne(Ne nešlo zmáčknout) Nakonec jsem zjistil, že šlo o vtip, který mi tam udělal kámoš když jsem ho pustil k PC :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladaadal

U mě kdysi win98 s anbořeným systémem. Při pokusu o vypnutí počítače pravidelně vyskočila hláška: na disketu nelze zapisovat, je chráněna proti zápisu.
Nakonec jsem musel zformátovat HDD.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Bohemica,
Keď som dostala túto spotvorenú brondzovú medailu na reklamáciu tohto označenia aj s odkazom na slovenský pravopis, mi odpovedali, že to je starosť slovenského admina, pričom táto odpoveď bola od neho.

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad led:
Slovenský admin? Ten asi neví kam dřív skočit 🙂

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

arygnoc, ten číňan vám neumožnil prístup
je to krásny text v latinke: Bù yǔnxǔ fǎngwèn

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no ďalej som sa ani nedoklikal.
a to som iba zháňal recept na kung-pao.

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek