Karloska

Nejde mi z počítače odstranit ani jedna složka, co s tím?

Dobré odpoledne, vždy, když chci z počítače odstranit složku, objeví se mi Thumbs.db (nebo jen Thumbs) nelze odstranit: Je používán jiným programem nebo uživatelem. Ukončete všechny programy, které mohou tento soubor používat a opakujte akci. Nevím, o které programy by se mohlo jednat, nic spuštěno nemám. Vše ze složky ale vymazat jde, jen ona samotná nikoliv. Takže se mi v počítači hromadí prázdné složky, které nejdou ani přejmenovat, protože se objeví Přístup byl odepřen. Co s tím mám prosím dělat? Ráda bych se nepotřebných složek zbavila.
Doplňuji:
Česílko: A mohl by jste mi prosím dát nějaký podrobnější popis toho, jak se provádí bod 1 a 2? To je pro mne moc složité a nevím, jak se mám přihlásit jako správce nebo co je to prg a CCleaner… Děkuji.

Nejlepší odpověď
Bedy

Zkuste chvilinku počkat, možná, že ten soubor zrovna kontroluje antivirus. Ale i tak mi to přijde podezřelé, no pro kontrolu Vás poprosím o výpis z Hijackthisu.
Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte, spusťte a klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví okno s tím výpisem. Celý výpis v tom otevřeném okně zkopírujte a vložte sem.
Doplňuji:
Různými Unlockery se to smazat dá, většinou úspěšně, ale dobré zjístit příčinu problému – samo od sebe by se to neudělalo v takovém případě.Za tím něco musí stát. právě díky Hijackthisu můžeme najít příčinu problému a vyřešit to pořádně.

Pokud se rozhodnete pro radu česílka, tak nastartujte počítač do nouzového režimu – návod zde: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Start-your-computer-in-safe-mode

Pak se přihalste jako Administrator (uvidíte uvítací obrazovku s vaším účtem a pak přávě účet Administrator). Program Vyčištění disku disku najdete v Start-programy-příslušenství-Systémové nsátroje.

Další odpovědi
briliant

vyčistit počítač jak popisuje česílko, zkusit ve stavu nouze

anonym

Možnosti:

  1. Přihlásit jako správce a vymazat
  2. Projet prg. CCleaner nebo vestavěný „vyčištění disku“ přes start – programy-příslušenství-systémové nástroje
  3. Zkusit restart a zpět k bodu 1

Doplňuji:

  1. Někdo má u PC nejvyšší práva, při přihlášení se hlásí jako spráce nebo jen uživatel, nevím jak to máš nastavený, v ovládacích panelech – uživ. účty
  2. CCleaner je program (prg) http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/, prostě stáhnout nainstalovat a spustit (taky tam je použít vestavěný, nemusíš CCleaner)

Hlada

Před smazáním je potřeba vypnout jejich vytváření.
V Průzkumníku: Nástroje/Možnosti složky/Zobraze­ní>Neukládat miniatury do mezipaměti

Lilix

Stáhněte si prográmek Unlocker,s jeho pomocí jednoduše a rychle smažete tyto „neodstranitelné“ složky i soubory.

anonym

celý PC bych projel antivirem, defragmentací