Avatar uživatele
Registrovaný

Povolání učitele

Chtěl bych se stát učitelem nejlépe zeměpisu s ještě nějaký obor. Musím mít na to vystudované gymnázium nebo stačí třeba SOU s maturitní zkouškou ? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vyčerpávající odpověď najdete v archlívu odpvědí. Jinak před několika dny jsem odpovídala na podobnou otázku.


http://www.odpovedi.cz/…

Jako kvalifikace pro učitele je magisterské studium. Bakalařské stačí třeba pro výuku na jazykové škole.

Od r. 2015 nesmí na školách učit nekvalifikovaní učitelé, tedy ti, kteří nesplňují předepsané podmínky - uvedla jsem je.

Jinak se podívejte do odkazu, je vidět, že se zatím zcela neorientujete. Projděte si typy učitelství, obory. Zatím je nejdůležitější získat maturitu.

http://www.jobs.cz/…

Jinak jde o to, na kterém tyopu školy chcete působit.

1. první stupeň základní školy (tzv. dlouhý) magisterský studijní program na Pedagogické fakultě JU, jediná situace, kdy absolvent střední školy studuje souvisle (bez bakalářského stupně) až k diplomu magistra učitelství.

2. druhý stupeň základní školy
Nejprve musíte absolvovat tříleté bakalářské studium (obory „ … se zaměřením na vzdělávání“) na Pedagogické fakultě JU a teprve po jeho úspěšném absolvování (které Vás podle školského zákona samo o sobě neopravňuje k výkonu učitelského povolání) vstoupíte do dvouletého navazujícího magisterského studia „Učitelství pro základní školy“ oborů „učitelství pro 2. stupeň základních škol“ podle jednotlivých kombinací aprobačních předmětů, na téže fakultě. Teprve absolvováním obou těchto studijních stupňů získáte kvalifikaci učitele dvou aprobačních předmětů pro 2. stupeň základní školy.

3. střední školy (různých typů)
V tomto případě musíte rovněž absolvovat nejprve tříleté bakalářské studium a to obvykle dvojice oborů odpovídajících Vaší budoucí učitelské aprobační kombinaci. Studovat budete buď na jedné nebo souběžně na dvou z celkem tří fakult JU.

Pokud zvolíte kombinaci jen přírodovědných předmětů, bude to na Přírodovědecké fakultě JU. Pokud zvolíte kombinaci jen humanitních předmětů, bude to na fakultě Filozofické. Dvojici předmětů z obou těchto kategorií budete studovat na obou těchto fakultách (zapsáni ke studiu budete na jedné z nich, obvykle Přírodovědecké). Pokud budete s některým jiným předmětem kombinovat předmět tělesná výchova, bude Vaší druhou studijní fakultou Pedagogická fakulta JU. Přihlášku podáváte na jednu (kteroukoliv) ze dvou fakult s uvedením obou oborů (budoucích aprobačních předmětů), platíte jeden poplatek za přijímací řízení. Fakulty si navzájem Vaši přihlášku předají.
Po absolvování tříletého bakalářského stupně studia budete pokračovat na stejné fakultě (fakultách) ve dvouletém navazujícím magisterském studiu. Teprve jeho absolvováním získáte kvalifikaci učitele pro střední školu.

a další možnosti

http://www.jcu.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vše se dá najít na netu, příklad:

Zdroj: is. cuni. cz/studium/podprij/index. php?do=info&fakulta=11410

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.