pat a mat

Kvalifikace

Jakou kvalifikaci / ať už vzdělání či předpoklady / musí mít lobbista ? Pokud by tato profese chyběla jaké by to mělo důsledky a za jak dlouho by se projevily ?
Doplňuji:
Prosím i o odpověď na druhou otázku.

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině dobré známosti. Nic jiného neni třeba

Další odpovědi
Lamalam

Jeho hlavní kvalifikací jsou konexe.

led

Škola lobizmu je vlastne sám život. Lobista je človek, ktorý na dosiahnutie cieľa, pre ktorý lobuje, využíva svoje známosti, znalosti danej problematiky a hlavne má presvedčovacie schopnosti.
pat a mat zjavne nevie, čo je to lobizmus, aj keď sa mnohým nepáči kopírovanie z odkazov, vkladám sem skopírovaný text:
"Původ pojmu
Název se patrně odvozuje od prastarého zvyku, že se prosebníci (římští klienti) shromažďovali v předsíni vlivných osob, panovníků a později i poslanců a pod. V historických společnostech se tedy jednalo o způsob, jak se poddaní a podřízení snažili ovlivnit rozhodování mocnějších ve svůj prospěch, případně ve prospěch své skupiny. "
http://www.lo­bista.cz/kdo-je-lobista
ale medzi lobizmom a korupciou je veľmi tenká čiara
Nevíte, čím se zabývá lobbista?
http://zpravy­.idnes.cz/nevi­te-cim-se-zabyva-lobbista-djb-/domaci.aspx?c=A041112­_125331_nazory_stp