megahit

Profese x Zaměstnání

Mám v přijímacím listu do nového zaměstnání vyplnit mimo jiné kolonku Profese a kolonku Zaměstnání – jsou to dvě různé kolonky.
Jaký je v tom rozdíl? Můžete mi říct nějaký příklad, co se k tomu píše?

Nejlepší odpověď
annas

Uvedu jen konkrétně – profesí jste učitelem angličtiny, ale jste zaměstnaný např. jako překladatel.

Další odpovědi
chudst

Osobne bych tipnul, ze profese bude to, co jste vystudoval/a a zamestnani to, co jste delala (ci chcete delat).

Nicmene si prosim vyckejte, nez vam to ostatni potvrdi.

dědapetr

Profese je základní obor, povolání.
Zaměstnání je práce.
Souhlas s chudst.

Evasky

Profese: herec, barman, učitel, právník
Zaměstnání: prodavač v supermarketu, novinář

Souhlas s odpověďmi: Profese: čím jste vyučen
Zaměstnání: Jako co pracujete

no107064

Profese: čím jste vyučen – je to opravdu tak? například řidič náklaďáku nemusí být vyučen ničím, stačí ZŠ a je to taky profese. POZOR ale, není to v žádném případně řidič profesionál … oni si řidič náklaďáků toto rádi přivlastňují, ale jak se nazývá jejich průkaz „profesní průkaz“ tak to v žádném případě není „profesionální průkaz“ ale profese, což i dle průkazu mi nejde do hlavy, že profese je to čím je někdo vyučen, když na naučení řízení stačí jen autoškola.