Marc

Jaké vzdělání potřebuje učitel, který chce pracovat pouze na půl úvazku?

Musí mít vystudovanou vysokou školu pedagogickou, nebo stačí jen nějaký kurs. Jedná se o předměty – dějepis, čj literatura, tělocvik.

Nejlepší odpověď
annas

U učitele se vyžaduje vysokoškolské vzdělání, a to buď na přírodovědecké, filozofické nebo pedagogické fakultě pro určité stupně výuky – učitelství pro 1. stupeň základní školy, pro 2. stupeň a pro střední školy. Studium je magisterské. Pokud má pedagog jiné vzdělání než obor učitelství, musí si je doplnit a složit zkoušky z pedagogiky a teorie vyučování.

Možná v případě nedostatku učitelů by některá vesnická škola zaměstnala zcela výjimečně nekvalifikovaného učitele, ale samozřejmě tomu odpovídá nižší plat.

Další odpovědi
led

doplním annas,
majstri v učilištiach musia mať aspoň pedagogické minimum

verka

Jak říká hanulka. Ale pokud někde hledají učitele, často vezmou i nekvalifiko­vaného, stát nemá peníze a škola ušetří. Znám jich dost, bohužel.

hanulka11

Povolání je učitel/podle toho byste měl mít vzdělání/ a jestli je na půl nebo celý úvazek na tom to nic nemění .