Avatar uživatele
anonym

porušení podmínky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. V roce 2003 jsem dostal podmínku za poškozování cizich práv podle § 209 odst. 1 písm. a, krádeže podle § 247 odst. 1 písm. b), odst. 2 a poškozování cizí věci podle § 257 odst. 1 tr. zákona, kterou jsem porušil, trestnými činy krádeže podle § 247 odst. 1 písm. a), b), e) a § 247 odst. 1 písm. b), e) tr. zákona a za to jsem dostal veřejně prospěšné práce, které jsem odpracoval. Po uplynutí podmínky se konal soud, kde mi podmínku proměnili za zmiňované trestné činy. Do výkonu trestu jsem stále nenastoupil. Zajímalo by mě jestli se na mě vztahuje amnestie.
Děkuji za odpověd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4310 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
standa

NEVZTAHUJE,

Ten první podmíněný trest a jeho ´proměnění´ na nepodmíněný platí beze změny, v tomto případě ´amnestie´ nic zásadního ve váš prospěch nezmění.

Teoreticky by se ´amnestie´ vztahovala jen na trestný čin dle § 247/1.e), který byl k 1.1.2010 zrušen a NEVYKONANÉ tresty prominuty. Váš trest (veřejně prospěšných prací byl však již vykonán, takže není co promíjet).

Pokud jste již byl vyzván k nástupu do výkonu trestu, tak neotálejte, protože pokud byste v neodůvodněných případech nenastoupil, tak se dopouštíte DALŠÍHO trestného činu...maření výkonu úředního rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek