zdenkak12

Je jako porušení podmínky vnímáno vynesení rozsudku v téže trestní záležitosti za čin spáchaný před stanovením podmínky?

Je jako porušení podmínky vnímáno vynesení rozsudku v téže trestní záležitosti za čin spáchaný před stanovením podmínky? Byl jsem propuštěn na amnestii a v době před nástupem výkonu tohoto trestu bylo již zahájeno projednávání nového případu ve stejné věci(neplacení alimentů). Toto nešlo ovlivnit. Rozsudek v této věci byl vynesen až po mém propuštění v rámci amnestie. Je tedy chápáno jako porušení podmínky získané amnestií vynesení tohoto nového rozsudku?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Podmínka začíná platit nabytím právní moci. Právní moc nabyla u prvoinstančního soudu po rozsudku a uplynutí odvolací lhůty. U druhoinstančního sooudu po rozsudku, protože tam už se neodvoláváš. Pokud si tr.čin spáchal před právní moci rozsudku, tak to není porušení podmínky.

Je to ale pokračování v páchání trestné činnosti a to je vazební důvod. 🙂