filip

prospesne prace amnestie

byl jsem v roce 2004 odsouzen na 100 hodin prospesnych praci za tr.cin kradeze v 1.odstavci ale jse od ty doby v cizine chtel bych se optat zdali jsem amnestovan predem dekuji za odpoved

Odpovědi
standa

Obávám se, že máte jiný problém, a to „trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí“, a to proto, že jste neodpracoval ty veřejně prospěšný práce.

Pokud se vrátím k vaší otázce, tak bez bližší znalosti přesného obvinění, nelze s určitostí říci, zda se na vás ´amnestie´ vztahuje.

Protože trestný čin krádeže byl amnestován jen tehdy pokud se jednalo pouze o skutkovou podstatu dle písmene „e“ (tj. opakovaná drobná krádež). Pokud byl trestný čin krádeže klasifikován podle písmen a-e (§ 247/1), tak nic ´amnestováno´ nebude.

Mohla nastat i situace, kdy obvinění bylo podle více ´písmen´ tohoto odstavce (např. d, e) Potom se trest nezrušil, ale pouze přiměřeně zkrátil