Podmíněné odsouzení, trestní čin krádeže

V červenci 2009 mi bylo zděleno obvinění z krádeže dle §247,ods.1 ve spolupachatelství dle §8 tr.z.Věci, které měli být odcizeny byly navráceny, škoda tedy vznikla na rozbité výloze.Nyní v lednu 2010 mám soud. Vstahuje se na mě amnestie? Dále by mne zajímalo, zda se mi vstahuje amnestie na podmíněné odsouzení z roku 2005, které mi bylo v roce 2008 prodlouženo až do roku 2011.

Odpovědi
Standa1

Nevím zda jste byl obviněn z trestného činu krádeže dle § 247/1.e) Ptám se proto, že tento trestný čin byl zrušen a nově překvalifikován jako přestupek.

Dále je důležité zda škoda na výloze přesáhla 5.000 Kč, pokud ano, tak jste se dopustil i trestného činu § 257 Poškozování cizí věci. Ale na tento trestný čin se ´amnestie´ nevztahuje.

Co se týká vaší poslední podotázky, tak na to, bez znalosti o jaký trestný čin se jednalo, nelze odpovědět.