Adam Ráb

Bere se přestupek jako porušení podminky???

Nejlepší odpověď
jjj123456789

Ne.

Další odpovědi
klumprt

Je tam povinnost vést ve zkušební době „řádný život“, tak si myslím, že teoreticky i soustavné páchání přestupků by mohlo vést až k nařízení výkonu trestu.
Jestli se to stávává v praxi, opravdu netuším. Ale mám za to, že soudy nemonitorují páchání přestupků odsouzenými, policie jim to určitě nehlásí, takže by to asi těžko vůbec šlo.

dnb

Leda při sjednocení více přestupků. U soudu je to pak porušení podmínky, která je tím změněna buď na odnětí svobody ve lhůtě podmínky nebo je podmínka prodloužena, ale vyfasoval bys minimálně prospěšné práce. Jeden přestupek, ale nic neovlivní.