Nová amnestie -odebrání řidičského průkazu

Dobrý den,
chi se zeptat zda se vstahuje nová amnestie i na přestupky. Konrétně se jedná o spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích podle § 22 odst. 1 písm. f bod zákona o přestupcích. Dopustila jsem se porušení § 4 písm. a) a b), 5 odst. 1. písm.b), § 36 odst. 1 písm. b) a § 38 zákona č. 261/2000 Sb.

Za tento přestupek mi byl uloženo podle § 11 odst. 2, § 12 odst. 1 a § 22 odst. 7 zákona o přestupcích zákaz činnosti spočívající v řízení motorového vozidla na dobu 6 měsíců.

Řidičský průkaz jsem odevzdala 7. prosince a od této doby mi běží zákaz řízení motorového vozidla.

Za Vaši odpověď děkuji.

Odpovědi
standa

NEVZTAHUJE !

Protože ´amnestie´ se týká jen ´případů´, na které se vztahuje TRESTNÍ ZÁKONÍK a váš problém ´řešil´úplně JINÝ ZÁKON.

„Přestupek“ a „trestný čin“ je někdy zjednodušeně úplně to samé, ale v tom ´právním´ pohledu má tisíc odlišností, takže proto existují 2 samostatné zákony, z nichž jeden byl novelizován (ten trestní) a na něj se vztahuje ta zmiňovaná ´amnestie´ a ten druhý zákon (přestupkový) je pořád stejný nezměněný…

Ještě bych vám poradil, abyste po půlce trestu napsala žádost o prominutí zbytku trestu zákazu řízení (jste k tomu oprávněna dle § 14/3 zák. č. 200/1990 Sb.)

§ 14, odst.3
(3) Od výkonu zbytku zákazu činnosti lze po uplynutí poloviny doby výkonu této sankce upustit, jestliže pachatel přestupku
způsobem svého života prokázal, že její další výkon není potřebný.

pistova

Mam zakaz rizeni v stahuje se namne amnestie

kavkaa

Zdarec jestli nemáte řidičák a byl vám odebrán za lehké přestupky tedy ne za alkohol nebo jízdu na červenou tak bych měl velice zajímavé řešení. Je to ale na uzavřenou diskuzi. Takže je li zájem můžete mě kontaktovat na kavkaa@seznam.cz

kaplbat

Vzali mi řidičské opravnění za pásy.. Při každe kontrole jsem se ujištoval, sdali mám body.. Vědomně mi POLICAJTI LHALI dělaj to snad na chval prej jsem byl nekolikatej kterymu se to satalo že byl v pohode a najednou mi zastavili.. a začli na mne doslova řvat že nemám řidičak:-(( No síla.. Ja jsem živnostnik.. auto je pro mně otazka.. doslova.. životní.. A on vám začne blbec řikat, „vy jako podnikatel“ si najmete řidiče.. Kdyby si alespon odpustil ty ubohy kecy… Ja nikdy.. nebyl nejak zaujatej proti.. polici..(když jsem jako mladej blbnul na motorce takbyly vzdycky v pohode-ale to byly ty normalni lidi co videj mladyho kluka.. na prvni motorce.. ) Ale.. jak se ukazuje.. ve většině připadů.. chovaj se jako hlupaci.. Tenhle bodovej sistem.. jako beru to.. ale.. ta neuměrnost.. Je absolutní.. Vyfasoval jsem.. rok bez řidičaku za to že se nepoutám.. nebo že jsem nesvitil… To je svinarna.. Jako neni divu.. tady ty hovada co tomu velej… nemaj o životě páru… Policajt.. kterej žije z tech radoby statnich penez-penez ktery jsou defakto ze statnich dluhopisu-ktery budou splacet minimalne tri generace… Takk vam rika… že vy jako podnikatel.. si zaplatite řidiče… Jo mimochodem.. ten idiot mi svitil do obličeje.. jestli nejsem sfetovanej.. No občas mi přislo že požil on.. choval se tak.. ? nebo se tak narodil? to už je jen spekulace 🙂 2/3 policajtu… jsou blbečci.. co nedokažou v živote nic.. krom toho že se naučej v ty jejich „radoby akademi“ par paragrafu.. kterejm človek stejnak nerozumi..,Byla to pro mne první.. zkušenost.. Jaky to je.. když nemužete vubec nic.. TENHLE STAT JE SVINE… Jestli tohle bude čist nejakej přislušnik.. a bude sam sobě soudnej..Tak toho to neurazí.. sám bude vědět co mezy sebou má… ale jestli to bude nejakej zakomplexovanej debil.. kterej mi treba střilel po kamaradovi.. že jel.. na skutru po poli.. Tak ten at přemejšlí o sebevražde.. protože kuli takovymu s prominutim hovnu … -hovnum.. to je tady tak v prdeli.. Asi si řikate proč to tady.. ten člověk píše.. Mimochodem… sám mám známosti… velmi vysoko…(myslim ty idioty který potřebujete když jinej idiot vam treba udela tohle) a každa ta svině je zkorupovana… Nekdo to prostě vymyslel tak.. aby na tom vydělávala hrstka… zminovanejch svini… Možná bych mnel nadavat sam sobě.. ale.. to absolutni radoby trest.. to neni nic z čeho se panaučim.. nebudu se poutat dal..jako že jsem se nenaučil nosit doma bačkory-to ma asi stejnou vahu protože stejnak nechci.. Michodem to nejakej doktor za prachy napiše.. taky svině.. Nechci tady nadavat.. ale nejhorši na tom je že mate tady pulku narodu docela slušnejch fer lidi.. a pak tu druho.. abnormanich svini..ktery delaj.. z dalsich stejny svine..