Avatar uživatele
Registrovaný

Amnestie na RP

Dobry den chtel jsem se zeptat mam zakaz řízen:V Ostrave: trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky dle § 45 ods.1 trest zákona a odsuzuje se podle § 201 odst. 2 trest zakona , § 45 odst. 1 , 2 trest zakona, § 45a odst 1 trs. zak , s přihlédnutím k § 314e odst. 2 trest. řádu k trestu obecne prospesných prací ve výmere 300 hodin (více jak polovinu mam již odpracovanou) a podle § 49 odst.1 a § 50 odst.1 trest zakona se obvinenemu dale ukládá zakaz řízení všech motorových vozidel v trvání 3 let 5.1.2009 již v minulosti jsem mel podmínku za řízení pod vlivem tuto podmínku jsem porušil a byl předvolán do nového jíčína k soudu : 22.5.2009 : podle §64 odst 1 trest. zakona se nařizuje zbytek trestu zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel v trvání 9 měsíců a 4 dnů !! vztahuje se na toto amnestie??? nebo mohu požádat po polovině o vrácení řidičského průkazu? měnil se nějak zákon o veřejno prospěšných pracích? předem děkuji za odpověd!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Stručně řečeno:

1. ´amnestie´ (nebo-li účinnost nového trestního zákoníku) se na vás NEVZTAHUJE *)

2. zákon o veřejně prospěšných pracech (VPP) = trestní zákoník se sice měnil, ale ve vašem případě se novela trestního zákoníku k vašemu trestu VPP nikterak nevztahuje

3. požádat tzv. ´po půlce´ vykonaných trestů či zákazu řízení o prominutí zbytku můžete téměř vždy (na vaše trestné činy se vztahuje ta ´půlka´ - některé trestné činy se musí ´odsedět alespoň ze 2/3). Ale ta zmínka, že podle § 64/1 vám nařizují vykonání zbytku, protože jste porušil podmínku, vylučuje kladné stanovisko k této žádosti.

*) technicky vzato se u trestných činů dle § 201 (řízení pod vlivem alkoholu) posuzuje zda se nejednalo o nedbalostní jednání, protože podle nového trestního zákoníku už řízení pod vlivem alkohu nebude trestným činem, pokud se prokáže NEDBALOST (např. tzv. zbytkový alkohol, příp. i jiné důvody, které však ve vašem případě jsou čistě v teoretické rovině)

--------------------
§ 16 Nedbalost
(1) Trestný čin je spáchán z nedbalosti, jestliže pachatel
a) věděl, že může způsobem uvedeným v trestním zákoně porušit nebo ohrozit zájem chráněný takovým zákonem, ale bez přiměřených důvodů spoléhal, že takové porušení nebo ohrožení nezpůsobí, nebo
b) nevěděl, že svým jednáním může takové porušení nebo ohrožení způsobit, ač o tom vzhledem k okolnostem a k svým osobním poměrům vědět měl a mohl.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.