Avatar uživatele
votrubovi

Prominutí druhé poloviny trestu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: dne 21.5.2012 mě byl zadržen řidičsky průkaz pod vlivem alkoholu, kdy mně naměřili 1.6 promile.Poté mi přišel tresni příkaz dne 8.6.2012. Kde mi bylo zakázano řízeni na 15 měsíců a uvedena pokuta na 16000Kč. Nyní bych se chtěl poradit jak mám žádat v polovine trestu o prominuti zbylého trestu a od kdy se mmě počitá trest? Jestli od zadrženi řidičského průkazu a nebo od tresního příkazu.Děkuji p.Votruba Milan

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Ty si máš dát čas, kdy budeš přemýšlet o tom, že zákony jsou pro lidi a taky a hlavně pro řidiče a že „pod vlivem“ nemáš co řídit, důkazem nechť je ti bezpočet lidí, kteří přišli o ŘP, když někoho „pod vlivem“ zmrzačili či dokonce zabili. Jinak ti dotaz spolehlivě zodpoví tam, kde ti ŘP odebrali, stačí telefonicky sdělit značku spisu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

počítá se od nabytí právní moci – dříve nežádejte a nikde není záruka, že vám bude vyhověno

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

U řidiče, kterému byl odebrán ŘP za řízení pod vlivem alkoholu, nebo jiné návykové látky, bych vyloučil možnost jeho vrácení,byť jen o jednu jedinou minutu, před uplynutím celé délky trestu. Navíc bych při opakovaném porušení tohoto zákazu odebral ŘP trvale.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Stačilo dotaz zadat do šedé lišty, to se také řeší opakovaně a odpověď už tu padla také několikrát.
Zkuste ten vyhledávač.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

  1. Do doby zákazu se počítá i doba od zadržení řidičského průkazu, i když soud rozhodoval později.
  2. Žádost o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti můžete podat nejdříve 6.1.2013, tedy nejdříve po uplynutí poloviny zákazu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek