votrubovi

Prominutí druhé poloviny trestu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: dne 21.5.2012 mě byl zadržen řidičsky průkaz pod vlivem alkoholu, kdy mně naměřili 1.6 promile.Poté mi přišel tresni příkaz dne 8.6.2012. Kde mi bylo zakázano řízeni na 15 měsíců a uvedena pokuta na 16000Kč. Nyní bych se chtěl poradit jak mám žádat v polovine trestu o prominuti zbylého trestu a od kdy se mmě počitá trest? Jestli od zadrženi řidičského průkazu a nebo od tresního příkazu.Děkuji p.Votruba Milan

Nejlepší odpověď
pusinka50

Ty si máš dát čas, kdy budeš přemýšlet o tom, že zákony jsou pro lidi a taky a hlavně pro řidiče a že „pod vlivem“ nemáš co řídit, důkazem nechť je ti bezpočet lidí, kteří přišli o ŘP, když někoho „pod vlivem“ zmrzačili či dokonce zabili. Jinak ti dotaz spolehlivě zodpoví tam, kde ti ŘP odebrali, stačí telefonicky sdělit značku spisu

Další odpovědi
hanulka11

počítá se od nabytí právní moci – dříve nežádejte a nikde není záruka, že vám bude vyhověno

tom004

U řidiče, kterému byl odebrán ŘP za řízení pod vlivem alkoholu, nebo jiné návykové látky, bych vyloučil možnost jeho vrácení,byť jen o jednu jedinou minutu, před uplynutím celé délky trestu. Navíc bych při opakovaném porušení tohoto zákazu odebral ŘP trvale.

anonym

Stačilo dotaz zadat do šedé lišty, to se také řeší opakovaně a odpověď už tu padla také několikrát.
Zkuste ten vyhledávač.

standa

  1. Do doby zákazu se počítá i doba od zadržení řidičského průkazu, i když soud rozhodoval později.
  2. Žádost o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti můžete podat nejdříve 6.1.2013, tedy nejdříve po uplynutí poloviny zákazu