adi

amnestie pro trestný čin

Dobry den,v květnu roku 2009 jsem byl chycen policii.Seděl jsem za volantem a řidil auto nafoukal jsem 2,98 promile.Je to povazovano za trestný čin.Dostal jsem pokutu ve výši 30000kč plus 2000kč za soudní výlohy.Podle §49 ods.3 trestního zákona na usnesení §350trestního řadu.Chtěl byl se zeptat zda amnesie platí i pro tento trestní čin a nebo se to na tento tresný čin nevztahuje.děkuji

Odpovědi
standa

Téměř na totožný problém jsem zde již odpovídal…, a na tuto odpověď odkazuji níže ve zdroji.

btw. ta 3 promile však naznačují, že se o nedbalostní trestný čin nejspíš nejednalo, takže se na vás s největší pravděpodobností ´amnestie´ vztahovat nebude

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/amnestie-vztahuje-se-na-me