prezdivka11

Jaká sankce za řízení s 0,7 promile?

Chtěla bych se informovat, jaká sankce čeká kamaráda, kterého při „jeho hloupém“ přeparkovávání auta chytla policie a nadýchal 0,7 promile? Na krvi nebyl. Jedná se stále o přestupek? Dále také odmítl podepsat záznam, který sepsala policie, protože se po panu policistovi nedal ani přečíst. Je toto bráno jako přihoršující okolnost? Jinak s policií jednal slušně a bez problémů. Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Pro přesnost doplňuji a žádám o dodatečné vyjádření – pokud tedy budete vědět :)
Dechová zkouška mu byla provedena 2× – poprvé nadýchal 0,74 a po chvíli 0,71. K odběru krve policií vůbec vyzván nebyl, tutíž nic neodmítl. Tedy pouze podpis nečitelného protokolu, jak jsem se již zmiňovala.

Nejlepší odpověď
AndreiRanger

Může čekat vysokou pokutu, ztrátu řidičského průkazu a na několik let nemožnost udělat si zbrojní průkaz.

Ale pokud nebyl na krvi, může se pokusit najmout si soudního znalce, který prokáže, že měření alkoholu z dechu je pouze orientační a pro nedostatek důkazů bude případ odložen. ( Není to stoprocentní, ale znám případy u kterých to prošlo).

A jestli bude dál chlastat za volantem, tak ho stluču – hezký den 😁

Další odpovědi
cukrar

Je třeba vycházet ze zápisu policie, či podle toho čím měřili procenta v dechu a zdali opakovaně. Podle toho se bude dále pokačovat. Napíšu dle obecného posouzení.

Jelikož odmítla dát krev, bude se viník posuzovat jako že NEBYL pod vlivem alkoholu. Ale porušil předpis a bude potrestán:
§22/1d)

odmítnutí řidiče podrobit se na výzvu lékařskému vyšetření ke zjištění, není-li ovlivněn alkoholem v případě, že dechová zkouška byla pozitivní, ačkoli to nebylo spojeno s nebezpečím pro jeho zdraví
to je 7 bodů
pokuta: 25 000–50 000
zadržení řp, na 1–2roky
jednoduchá rada
Doplňuji:
Rád bych doplnil, ale já nevím co bylo v protokulu a čím ji měřili alkohol. Pokud by to byl ten lepší tester, nemusí jít na krev. Dobrý právník by pomohl, ale na dálku těžko. Pak se přihlíží, zdlai to byl zbytkový alkohol, či jízda po požití.
Když kouknete na odkaz dole,
klidně § 22/1b) nebo
§22/1c)
taky podle karty řidiče…
a nálady úředníka…

Zdroj: http://www.bo­dovysystem.cz/ad­min/files/Pres­tupky-a-body-2010-01-01.pdf