Nenastoupení k výkonu trestu

manžlel nenastoupil do vězení,po 2 měsících ho zadržela policie č.r.Hrozí mu §3371e

Nejlepší odpověď
standa

ANO,
manželovi zcela reálně hrozí obvinění z trestného činu „Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“ dle ustanovení § 337, odst. 1, písm. e) trestního zákoníku.

§ 337/1.e)
Kdo maří nebo podstatně ztěžuje výkon rozhodnutí soudu(…)tím, že bez závažného důvodu nenastoupí na výzvu soudu trest odnětí svobody(…), bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

Další odpovědi
Radovan M

Otázka tedy zní jak ?