panxnotdead

platí zde přednost zprava?

Chci jet rovně, platí přednost z prava? Myslím tím ten výjezd z garáží. https://www.go­ogle.cz/maps/@49­.137315,15.016174,3a,7­5y,102.84h,84­.36t/data=!3m4!1e1!­3m2!1sXxazJR9K5u­cYmieMtteJJA!2e0

Nejlepší odpověď
brillant

Ano, § 22 zákona č. 361/2000 Sb.

Další odpovědi
rigormortis

ano…není tam značka hlavní silnice (kosočtverec se žlutým okrajem) a to i navzdory značky na levé straně…dej přednost v jízdě.
Teda v autě.

Lamalam

Platí.

cochee

Ano, platí. Rigormortis: proč navzdory? Ta značka DPvJ ve směru zleva nemá vliv na to, komu má dát a naopak před kým má přednost vozidlo přijíždějící ze směru kamery.

mosoj

Samozřejmě, až do stopky.
Doplňuji:
Kapitán, a jaký dopad má tvoje vidění či nevidění, na případnou nehodu ?

Nedání přednosti v jízdě v případech, ve kterých je řidič povinen dát přednost v jízdě : 2500–5000 Kč ( zákaz řízení 1 měsíc–6 měsíců 2500
spáchá-li 2× a vícekrát v průběhu 1 roku)
(§ 22/1f) bod8)

mosoj

A ještě – 4 body.