ZIU 682

Mají řidiči autobusů v zapadlých vesnicích garáž a odpočívárnu?

Někde jsem slyšel, že v nějaké zapadlé vsi je garáž pro autobus a odpočívací místnost pro řidiče i s postelí. Prý proto, aby tam řidič mohl večer zaparkovat autobus, vyspat se a ráno odtamtud vyjet rovnou na linku místo toho, aby jel domů do města a brzy ráno se dostával na vesnici. Víte o tom něco? Jak taková odpočívárna pro řidiče vypadá? Navíc i ta garáž… Není to zbytečný luxus?

Nejlepší odpověď
briketka10

Nevím co je na tom pravdy a kdo Ti to řekl, ale vedle
ve vesnici je pouze ta odpočívárna a autobus jede do
vozovny.

Další odpovědi
annas

V sousední vesnici mého bývalého bydliště, kde končil noční autobus kolem 23.00 hodiny, měli řidiči místnost na přespání.

Ráno pak vyjížděli z obce ve 4.00 – 4.30 h r, takže zde přespávali.

Autobus samozřejmě stál před ubytovnou. Když mrzlo, museli autobusy v noci občas nastartovat.

Autobus nemohl jet do vozovny, protože ta byla třeba 40 km od konečné stanice.

honza19hk

No já vím, že existují tzv odpočívárny, je to nějaká buňka či domek, kde řidič přespí, ale garáž k tomu zpravidla není, autobusu nevadí, když je venku.

Lamalam

O garáži jsem v životě neslyšela. Odpočívárnu si dovedu představit, garáž je asi hloupost.

anonym

Tak tohle jsme měli za komunistů.Garáž sice řidiči neměli, ale místnost s postelí a teplou večeří ano.Z blízkého města (kam jsem chodil do práce) vyjížděl autobus z odpolední a rozvážel nás domů.Jel ještě tři vesnice od nás.Tam odstavil autobus, přespal a pak sbíral lidi na ranní směnu.Byla tam placená paní (většinou důchodkyně), která řidiči v místnosti zatopila a připravila něco k večeři (po domluvě telefonem…sice nebyly mobily, ale řidič volal z ČSAD a paní měla doma pevnou linku).
Dneska toto NEEXISTUJE, zlatí komunisti, ti dbali na to, aby měli lidi pohodlí a lidi z vesnic se dostali ráno do práce.V dnešní době toto neexistuje, protože TO NENÍ RENTABILNÍ.Tenkrát komunisti na to nedbali, oni měli zájem na tom, aby lidi byli spokojení.
Nevím co je pro společnost lepší, jeden autobus, sice nerantabilní, ale čistčí životní prostředí než dnes, kdy z těchto vesnic vyjíždí denně 80 – 100 aut na ranní směnu do práce.Tenkrát na to stačil jeden autobus, protože většina lidí pracovala v tom městě (ať mně někdo nechytne za slovo…tito lidé směnovali, TAKŽE JICH JEZDILO MÉNĚ, dneska málokdo směnuje, takže různí NEMAKAČENKOVÉ jezdí ráno svými auty).

Drap

Ano, stále to existuje. Ubytovny se většinou už dnes od někoho pronajímají. Že by byla někde i garáž pro autobus, jsem nikdy neslyšel.

lexx

moc tomu nevěřím, spíš odpočívá na sedadle, poslouchá rádio, zatopí si bufíkem, jsou i kavováry na palubní nápětí 24V

ŤESTO

u nás na vesnici řidiči bydlí tak přes noc autobus stojí u obchodu a ráno zas jede

plavcik

Ano, jedna taková garáž pro autobus ještě u nás ve vsi stojí. Dost let se už nevyužívá, jízdní řád je sestaven tak, aby ráno bus vyjel z čsad a večer se tam zase vrátil. Garáž už se rozpadá a není tam už ani přístupová cesta.
Řidič přespával v jednej chalupě poblíž garáže, kde měl k dispozici jeden pokoj a ráno zase jel.

anonym

Pro všechny.
Náš řidič měl jednu místnost v budově místního národního výboru.Dnes to tento režim už zlikvidoval.

briketka10

Ahmede :

Vedle v té vesnici stojí ta odpočívárna
( malý domek ) již od dob komunistů já
jsem ji zažila, tak si toho nech a kdoví
kde bydlíš a kolik ti je roků.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.