Kepler

Zachránila vám předvídavost v silničním provozu někdy život?

Nebo aspoň méně závažnou nehodu? Trošku navazuju na předchozí otázku Kelta. Předpisy nejsou všechno, mnozí ostatní se jimi totiž neřídí. Já dosud žiju jen díky tomu, že jsem předvídal.

Nejlepší odpověď
klumprt

Já myslím, že bez předvídavosti se to přežít nedá. Vyplatí se předpokládat, že každý na silnici je idiot. Tomuto napomáhám tak, že všem okolo sebe nadávám do idiotů i jinak, takže jsem neustále mentálně připraven na to, že udělají nějakou zhovadilost a když ji neudělají, tak můžu být leda příjemně překvapen.
Ovšem je třeba zdůraznit, že je naprosto na místě považovat i mě předem za idiota. Protože nejsem dokonalý a můžu taky občas omylem něco idiotského provést. Takže až mě uvidíte, tak mi taky s chutí nadávejte. A taky radši přes zavřené okno, jako já… 🙂

Další odpovědi
EKSOT123

To si tak jedu po čtvrté ráno v zimě do práce, krajem, kde lišky dávají dobrou noc.Tma a okno pořád namrzalo. K tomu blbě vidím. A kde se vzalo, tu se vzalo, protijedoucí auto. Samozřejmě se okno lesko, nebylo nic vidět. Silnička úzká, musel bych vjet až skoro na krajnici. Říkám si, kdyby tam šel chodec, tak ho srazím. Ale nikdy tu žádný nebyl, kde by se tady a v tuto dobu vzal? Přesto jsem radši zastavil. Protijedoucí auto projelo a … byl tam! Hned přede mnou.

Edison

Samozřejmě. Já jezdím tak, že předpokládám, že každý jiný účastník silničního provozu usiluje o můj život. To mě přidružuje ve střehu a mnohokráte zachránilo i život. A ne jen u nás, platí to po celé Evropě.

Kelt

Párkrát se mi to stalo, ale zase jednou jsem boural z vlastní viny. Mohl bych uvést 1:1, ale hlavně , že jsem živý a zdravý.

elkon

Ani ne předvídavost, ale rychlá reakce.

cukrar

Jistě, jako každému, kdo se v provozu pohybuje déle.

anonym

Rozhodně. Možná ne přímo život, ale natlučeným plechům se už podařilo několikrát předejít. Samozřejmě pro všechny případy používám vždy palubní kameru snímající dění přede mnou i za mnou, to však není ani tak prevence jako spíš případný důkazní materiál. Řidič který chce jezdit bezpečně vždy musí předpokládat, že všichni ostatní jsou v podstatě labilní sebevrazi 🙂 Je to samozřejmě účelový předpoklad od kterého se pak odvíjí řada užitečných preventivních opatření nad rámec toho co nás učili v autoškolách, ale na některé řidiče ten předpoklad bohužel pasuje velmi přesně a kvůli nim je tak třeba brát všechny.

Dochy

Nevím jestli život ale určitě jsem párkrát nehodě zabránil. Popravdě ale musím uznat, že už párkrát někdo zachraňoval situaci za mně. Co se skutečných ťukanců týče tak je to zatím 1:3 v můj prospěch (já ťuknul 1×, byl jsem ťuknut 3× – ale vše jen na nárazníky při téměř nulové rychlosti)

orestez

Mno, jak se to vezme. Čumím i do P zrcátka i kvůli motorkám. Zatím ti byli v pohodě, akorát si myslí, že jsou vidět a oni nejsou. To není stížnost ani nic. Prostě se dívám v 3.proudovým jestli nepotřebuje někdo z prvního vjet do třetího. Jo stalo se cesta za Rohlenkou jedeme na Rousínov a z připojovacího nám vjíždí pomalá Octavia, v protisměru náklaďák. Pak jak oktávka nedala přednost, ukázala se v nahotě, že ještě za sebou táhne vozejk. No dobrý. To se dalo ubrzdit. Ve štatlu je to lepší, čumím a předvídám jaké kdo má úmysly. To lze vysledovat.
Co nejde, no vlastně jde, když někdo udělá myšku. Prostě mladí. Udělají myšku, odbočí a jedou dál. Auto trochu odřené. Co teď vyřešíme, zábavu na silnicích?

orestez

Eksot123 Nás mnoho:D

orestez

Klumprte!