katinka

Musím jako viník dopravní nehody něco platit poškozenému ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ne neplatíš nic, od toho máš uzavřené povinné ručení z něj se to zaplatí.
Pokud bys přeci něco zaplatil, pojišťovna by mohla poškozenému o tuto částku vyplatit méně.
Doplňuji:
V žádném případě nemá nárok na doplacení rozdílu mezi pojistkou a to co říká škodou. to je neoprávněný majetkový prospěch. Sdělil bych mu, ať se v tomto případě obrátí na soud a vymáhá rozdíl soudn+ě, soud mu žalobu zamítne. Taktéž bych mu řekl, že můžeš naopak ty podat tr. oznámení z podezření tr. činu.

Další odpovědi
irij

Otázka je , jestlijsi jako viník nezpůsobil zranění. To je pak složitější a myslím , že pak se platí. Kdysi mne naboural člověk který si myslel, že je na hlavní silnici. A spolujezdkyně , že má zlomenej malíček a chladila si ho v kaluži. Policajt, takovej starší pán je v tom chvíli nechal. Pak ale prohlásil, že jsem měl přednost zprava ikdyž je to horší silnice , že nikde nevidí brzdnou dráhu a že jestli má pani zlomeninu,bude jí muset manžel něco platit. A bylo po bolesti.

venkovan

S poškozeným by vše měla vařešit pojiš´tovna, pokud poškozený s c´vyrovnáním není spokojen, o další by měl požádat soud. Nicméně není na škodu u větší nehody, kdy došlo ke zranění a z naší strany vina na nehodě byla hodně hrubá není na škodu se s poškozením domluvit o nějaké výpomoci.
V případě, že nehodu zaviníte pod vlivem alkoholu, s vámi ukradeným autem nepojištěným autem apod. pojiš´tovna náhradu škody může požadovat o vrácení.

katinka

poškozený požaduje zaplatit rozdíl ceny,to co dostal od pojištovny a to co je ceny auta

katinka

kamarad mi rikal,ze toto pozadovat muze.Jeho auto bylo oznaceno jako totalka a tento rozdil muze pry pozadovat