melounek55

Kdo má přednost v jízdě při výjezdu z parkoviště?

Když jedu na silnici a parkoviště mám po pravé straně. Mají auta vyjíždějící z tohoto parkoviště přednost zprava, anebo jsem já jako na hlavní a vyjíždějící vozidla dávají přednost mně? ☹ Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Řidič, který vyjíždí z parkoviště, musí dát přednost projíždějícímu vozidlu, pokud to není upraveno dopravními značkami.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Normálně ano, vozidlo vjíždějící na silnici z místa mimo silnici musí dát přednost.
Ale jde o to, zda ty jedeš po silnici nebo jsi součástí parkoviště-místa mimo silnici.
Příklad:
U velkých nákupních center to vypadá jako silnice, ale není to silnice a jednotlivé větve, které vedou k parkovacím místům-takže tady platí zprava.
Jinak je to označeno značkou.
Ale otázka zní: Kdo má přednost při výjezdu z parkoviště? Takže odpověď je, že vozidlo vyjíždějící z parkoviště musí dát přednost.

Petra Kulatá

Zdravím, nedávno jsem si tím lámala hlavu a narazila jsem na tento článek: https://www.do­pravniznaceni­.com/prednost-zprava kdo by si nebyl jistý, můžete tam dohledat některé informace.

Dochy

K Raibekově odpovědi: Bacha někde to maj značené dost divoce. Parkoviště není označené jako parkoviště některé cesty označené jako hlavní, bez ukončení, ale ty ostatní cestičky se napojujou a jsou bez značek dej přednost…

melounek55

Ano,máte pravdu, proto doplňuji že se jedná o vedlejší silnici odbočenou z hlavní silnice mezi paneláky a vedle té je i malé parkoviště, označené značkou Parkoviště… vedlejší silnice pokračuje dál do sídliště…