Rokio

Patří náboženství do kultury?

Kultura je všechno, co vytvořil člověk svojí tvůrčí činností. Znamená to, že náboženství vytvořil člověk? Je tedy pravda, že lidé si Boha (monoteismus), bohy (polyteismus) vymysleli?

Kdyby nebyl člověk, nebyli by žádní bohové?

Nejlepší odpověď
annas

Původní význam slova kultura = tedy „co je pěstováno“ = dnes pěstování užitkových plodin, v minulosti „pěstování“ i duchovna u lidí atd.

Náboženství do kultury patří, i když se týká jen určité skupiny lidstva. Ale neplatí jen u náboženství, tzv. kulturní tradice , různé druhy umění se také netýkají všech.

Náboženství ovlivňuje kulturu, ale kultura ovlivňuje i náboženství. Třeba jídlo, zakázané pokrmy, půsty, oblékaní, chování, morálka atd.

Třeba Velikonoce souvisejí s Kristem, tedy s náboženstvím, ale i lidovými starými obřady – vajíčka, mazance atd.

Další odpovědi
zjentek

Podle jistých filozozií jedna z možností je ta, že Bůh vychází z nás, respektive z našeho nitra.

Včetně tebe, Rokio. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.