Sůša

Otěhotnění během braní antikoncepce

Dobrý den,mám takovou otázku.Prášky beru pravidelně ale při posledním platíčku jsem každý týden na jeden zapomněla a cítím se furt unaveně a stále přibírám ale třeba zase vůbec nezvracím.Vím že to nemusí znamenat že jsem těhotná ale to na co se chci zeptat je jestli je to vůbec možné otěhotnět během antikoncepce a kdyby náhodou jo tak jestli to dítě bude zdravé.Děkuji moc za odpověď

Nejlepší odpověď
panenka

OTĚHOTNĚT SE PŘES ANTIKONCEPCI DÁ PROTO SE TAKÉ ŘÍKÁ ŽE ANTIKONCEPCE CHRÁNÍ NÉ NA 100% ALE JEN NA 99% POKUD SE VÁM STALO ŽE JSTE SI JÍ ZAPOMNĚLA VZÍT A OD DOBY UPLYNULO 12 HODIN TO ZNAMENÁ NEJSTE DOSTATEČNĚ CHRÁNĚNÁ A PŘI STYKU JE MOŽNÉ OTĚHOTNĚT.POKUD SE VÁM TO STALO VÝCEKRÁT A VY JSTE PŘI TOM MĚLA S PARTNEREM SEX RIZIKO JE O TO VĚTŠÍ A PORADILA BYCH VÁM JEDINÉ PŘESTAT BRÁT ANTIKONCEPCI POKUD SI MYSLÍTE ŽE JSTE TĚHOTNÁ A OKAMŽITĚ NAVŠTÍVIT LÉKAŘE .NEBO SI POČKEJTE ZDA SE U VÁS OBJEVÍ MENSTRUACE A ZDA NE UDĚLAT SI TEST A K LÉKAŘI NA GYNEKOLOGII.A PŘES­TAT JU UŽÍVAT PROTOŽE V TĚHOTENSTVÍ BRANÍ ANTIKONCEPCE DOKÁŽE UDĚLAT PĚKNOU NEPLECHU

Další odpovědi
bond73

Otehotnet behem uzivani hormonalni antikoncepce,je malo pravdepodobne,ov­sem, ne nemozne,zalezi na tom,jak vase telo, dokaze rychle vyprodukovat zrale vajicko,cemuz ma tato antikoncepce zabranit,ale jak,rikam je to mozne,avzak malo pravdepodobne.Pokud by jste byla tehotna ,tato antikoncepce diteti neublizi,ovsem ,pokud nebudete uvazovat o interupci,je nesmyslne,aby jste antikoncepci dale uzivala,domnivam se vzak,ze by jste pro klid duse, mela navstivit sveho gynekologa,ktery vse uvede na pravou miru,ale hlavne, budete moci rozhodnout co dale a samozrejme se poradit, o uzivani te antikoncepce.

eva

Beru antikoncepci už spoustu let a taky se stane že zapomenu,nemělo by se ale nic stát.Moje neteř ale přes antikoncepci otěhotněla v době kdy brala antibiotika.Chla­pečkovi už je rok a půl a je zdravý a úžasný 🙂 .

georgia

Otěhotněla jsem při antikoncepci a mám krásného a chytrého syna!Studijní výsledky má výborné,od páté třídy navštěvuje osmileté gymnázium.Brala jsem je poctivě a přesto jsem otěhotněla.Pokaždé nemusíš zvracet u těhotenství,já to měla při každém jinak

afro.minerva

Jestli jste takhle nepravidelně brala prášky, tak bych si určitě udělala těhotenský test a tím to zjistíte. Můžete ho vyzkoušet třeba teď a pak za 14 dní nebo 3 týdny. Samozřejmě, že se i přes prášky otěhotnět dá. A nebo si zavolejte na gynekologii a tam vám poví co a jak.

katany007

Pokud není uvedeno jinak, léky se mají brát pravidelně, viz příbalový leták. Dá se říci, že žádná antikoncepce není na 100%, kromě celibátu/ půstu. Je možné otěhotnět i během anrtikoncepce, proto pokud se to stane a matka dítě z jakéhokoliv důvodu, nechce toto nenarozené dítě, musí si přerušení těhotenství, zaplatit. Pokud se tak stane s takzvaným tělískem, musí se tělísko hned vyjmout a přerušení na zažádání je zdarma. Zdraví dítěte neohrozí žádná antikoncepce. to s tím pžibýváním na váze, je možné. Na každou ženu, antikoncepce, působí jinak. někdo hubne a někdo přibýrá.

Zdroj: vlastní zkušenost