12kolemjdouc

Jak brání ženy otěhotnění?

na kolik procent jsou kondomy ucinne? jake jsou dalsi prevence? jake maji tyto prevence nevyhody

Nejlepší odpověď
iceT

typy antikoncepce kromě kondomu

perorální antikoncepce (pilulky)
vaginální kroužky
náplasti k aplikaci na kůži
injekce
podkožní implantáty (v současné době nejsou na českém trhu dostupné)
hormonální nitroděložní tělíska
sterilizace u muže i u ženy
Nakolik je to účinné nevím, protože selhat může téměř všechno.
Myslím, že by se mělo vymyslet i něco pro chlapy, kromě kondomů, aby do sebe ženy nemusely horem dolem cpát tuny chemie.

Další odpovědi
agentpv

Dej ženě mezi kolena korunu a řekni ji aby tu korunu těmi koleny pevně svírala a neupustila. To je myslím nejjistější antikoncepce.

paul1

Také dobře funguje acylpyrin, musí se dát mezi kolena a nesmí se pustit 🙂 🙂 🙂

da ny

Na otázku je zde již odpověď od iceT.
K nevýhodám dodávám:
Hormonální způsoby antikoncepce jsou pro mnoho žen nežádoucí a ze zdravotního hlediska nebezpečné. U „pilulek“ může být nevýhodou, že se zapomene užít tableta……
U některých typů HA je přesné dodržení času užití tbl. podmínkou (např. při Leidenské mutaci krve hrozí zakrvácení). Je vhodné zjistit, zda uživatelka HA nemá některou z dalších genetických mutací krve. Pro některé je životu nebezpečná. Zejména kolem 40 a u kuřaček. (Genetické mutace krve, které mohou vyvolávat vyšší až vysoké riziko výskytu tromboz a podílejí se na zvýšené hladině HCY, má až 50% Čechů.)
Pro některé ženy nejsou vhodná tělíska (i pokud trpí na záněty).
V některých zemích jsou stále oblíbené pesary. Podmínkou je dobrá hygiena a včasné zavedení před koitem.

Kondom má nespornou výhodu dvojí ochrany. Brání početí, ale hlavně
přenosu pohlavních chorob, infekcí, mykoz, zánětů a HPV virů aj.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

agentpv
Říká ti něco a tergo?

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji už se jmenovat nemůže) se píše OTÁZKA. To je naposled, co to opravuju, příště to rovnou mažu.

GM

quentos, pozor ať ti neleskne xé

GM

Oprava: ať ti nepraskne cévka!

Hufnágl

Jen jim dej, jen jim ukaž, kdo je tady pánem.