mickync

Mám dotaz když žena bere antikoncepci a vynechá a otěhotní ..jak je to pak s plodem dal? když bere prašky zase dal.?

Mám dotaz když žena bere antikoncepci a vynechá 2×,a otěhotní ..jak je to pak s plodem dal když bere prašky zase dal(neví že je těhotna) zabije tím plod? Děkuji za odpoiveď

Nejlepší odpověď
gecco

Hormonální antikoncepce nefunguje tak, že zabije plod…
😉
HA má v organismu ženy nastavit takovou hormonální úroveň, aby nedošlo k ´uvelebení se´ vajíčka ve sliznici dělohy a tím brání jeho dalšímu vývoji.
Pokud k usazení vajíčka přesto dojde, nic se (v zásadě) neděje, ´vývoj´ hormonální sekrece ženy pokračuje k vývoji plodu bez ohledu na HA.
___
Jinak funguje ´pilulka poté´ (ale ani ta, pokud není použita včas, nedokáže již probíhající těhotenství přerušit).
😉

Další odpovědi
Petr47

Na to by sy melA vedet osldpovetet