Kristyna_11

Je možné otěhotnět i přes to, že beru HA?

Beru HA. Akorát se mi často stává, že zapomenu.. A taky se čas od času napiju, což snižuje funkčnost antikoncepce. Je možné otěhotnět i přes to, že ji většinou beru? Když si to tak vezmu, tak spousta žen, co vysadí HA pak nějakou dobu nemůže otěhotnět. Nejsem si jistá, ale myslim si, že jsem. Objevil se mi takový hnědý výtok a na netu jsem se dozvěděla, že to může být i první příznak těhotenství.(jinak na gynekologii se objednám hned v pondělí a testům nevěřím kdyby někdo něco říkal..) Co si o tom myslíte vy? Děkuji za odpovědi 🙂

Odpovědi
ivzez

Spoléhat na to, že HA ochrání při nepravidelném braní je pošetilé.
Otěhotnění je možné i v případě, že byste HA brala pravidelně bez výpadků.

Gratuluji!!

autacek

Pokud HA nebereš tak, jak máš, HA nemusí vůbec fungovat. Její účinek je založen především na pravidelnosti užívání. Víc se dozvíš u lékaře.