mosoj

Co rozhoduje, zda se narodí holka, nebo kluk?

Nejlepší odpověď
annas

Možná se objevily nové poznatky, ale slyšela jsem v ČRo, že pohlaví určí načasování pohlavního styku.

Hledala jsem zdroj a ten to uvádí rovněž.

http://www.ba­by2see.com/gen­der/

Dá se v něm najít víc informací. Kdo si odkaz otevře, doví se víc a nebude vytvářet konspirační teorie., tedy zjistí, že vše, co jsem napsala, je v odkazu uvedené a začíná slovy

Při početí je pohlaví dané vlastnostmi chromosomu
spermie, která určuje, zda dítě bude chlapec, nebo dívka.

Před početím neoplodněné vejce nese X chromozóm, zatímco spermie mohou nést buď X, nebo Y chromozóm. Pohlaví dítěte se vytvoří takto:

V případě, že spermie nesoucí X chromozom oplodní vajíčko, vznikne dívka.

V případě, že spermie nesoucí Y chromozóm oplodní vajíčko, bude to chlapec.

Chtějí-li partneři chlapce – je třeba načasovat pohlavní styk před ovulací – řekněme jeden den před ovulací a častý pohlavní styk v době ovulace.

Pokud chcete dívku – usilovat o dřívější pohlavní styk před ovulací – alespoň 4 dny před ovulaci.

Studie ukazují, že spermie s chromozomem X = " ženský chromozom" mají delší životnost než mužské spermie = " Y chromozom".

Další odpovědi
Kepler

Pohlaví dítěte je určeno již ve chvíli, kdy dojde ke splynutí vajíčka a spermie, a rozhoduje o něm výhradně chromozomální výbava spermie.
Zatímco vajíčko má vždy jen jeden ženský chromozom X, spermií vznikají dva druhy – jedna polovina z nich má ženský chromozom X a druhá polovina má mužský chromozom Y. Pokud je vajíčko oplozeno spermií nesoucí chromozom X, pak má oplodněné vajíčko, tzv. zygota, dva chromozomy X (XX) a dítě bude mít ženské pohlaví. Když je vajíčko oplozeno spermií s chromozomem Y, pak má zygota chromozomy X a Y (XY) a dítě bude mít mužské pohlaví.
http://www.ma­minkam.cz/cim-je-urceno-pohlavi-ditete

bolak

Mosoji, to si pomatuju ještě ze školy, jsou 2 druhy spermií, jedna s pinďourem a jedna bez pinďouru.

Tanečnice

Jde o to, jestli se spojí chromozom XX (holka) nebo XY (kluk).

suaeda

Přidávám zajímavý článek od astrologa p. Stříbrného. Je zde částečně vysvětlena tzv. Jonášova metoda. No posuďte sami:
http://www.strib­ny.cz/strib.cla­nek.php?clID=80

zivotvsem

Chromozomální kombinace genů. Je to určeno již v okamžiku, kdy vznikne člověk, tedy při početí. Někdy to bohužel určuje matka vražedkyně a „lékař“ vrah (potratář) pohlavně selektivními potraty, hlavně v Číně a Indii.