Stingo

Co se stane, když žena, která je těhotná, bere antikoncepční pilulky?

?

Odpovědi
anonym

Podle druhu HA – hrozí až závažné poškození plodu – tedy to, že dítě bude mít ´vrozené´ vady.
Pokud k tomu došlo (např. pro selhání HA a nerozeznání těhotenství), je rozhodně na místě konzultace s gynekologem, případně teratologem – a zvážení interupce.

Eva 38

stalo se mi to, kdy selhala antikoncepce s kombinací se silnými antibiotiky, dnes je z toho 15 letá nádherná a chytrá dcera 🙂. Ale k tématu, pokud se stane hrozí poškození plodu. je nutná konzultace s gynekologem, musí se pak absolvovat cca 5× více vyšetření včetně genetického odběrů krve atd. více s plod sleduje ultrazvukem. Já měla štěstí, před patnácti lety nebyla lékařská věda tak daleko jako nyní. Třetí dceru jsem porodila před třemi lety a to co dnes absolvují dnešní maminky po 36 věku je úplně to samé co jsem absolvovala i po selhání antikoncepce a dobrání HA včetně amniocentezy. Z krevního odběru na genetice v prvních TT zjistí prakticky ihned zda je něco v nepořádku určuje se procenty u určitých vrozených vad, a těhotenství se pak jen více sleduje nic víc. Rozhodnutí vždy nechávají na vás, nikdo vás do ničeho jako je amniocenteza či interrupce nebude nutit.