akirka

Antikoncepce a tehotenstvi

chtela bych se jeste zeptat,jestli je naka parvdepodobnost ze v nejblizsi dobe otehotnim kdyz jsem prestala teprv pred mesicem a pul brat antikoncepci?chtela bych co nejdrive otehotnet tak nevim co bych proto vsechno mohla udelat,navic si tedka jak blazen kupuji tehotenske testy a porad nic uz mi to docela leze na hlavu..:)dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
kenyrts

Jaká je pravděpodobnost otěhotnění v prvním měsíci po vynechání antikoncepce? V případě, že jsem brala antikoncepci 7 let, jak dlouho může trvat než otěhotním?
Po delší době užívání hormonální antikoncepce (7 let) většinou i několik měsíců až půl roku trvá blokáda ovulace, a proto je několik dalších cyklů často anovulačních, někdy s krvácením charakteru menses, ale bez ovulace, někdy i s poruchou menstruačního krvácení. Na druhé straně se někdy po náhlém vysazení hormonální antikoncepce objeví v rámci tzv. rebound fenomenu ovulace hned první následující cyklus a je možné otěhotnět velmi snadno. Co bude ve Vašem případě, lze jen těžko odhadnout, plánujete-li otěhotnět, můžete bez obav.

Další odpovědi
Nuk nuk

Pravděpodobnost tu samozřejmě je, ale každá jsme trochu jiná. Navíc i sama hormonální antikoncepce může (ale nemusí) ovlivnit čas, za jak dlouho se Vám podaří otěhotnět. Znám ženy, které otěhotněly skutečně doslova hned po vysazení a naopak takové, které se po něm snažily měsíce i roky.
Mohu Vám dát jen dvě rady. Za prvé se na otěhotnění příliš nesoustředit. Chce to hlavně klid a pohodu, většina žen otěhotní během volna, dovolených a podobných období, a hlavně v době, kdz na to příliš nemyslely, protože v té době je tělo i hlava v klidu a nevzdává energii na ostatní věci.
Druhá věc, připravte své tělo po zdravotní stránce. Už teď své tělo zsobujte vitamíny – hlavně kyselinou listovou. Pokud kouříte, přestaňte už teď, a hodně se pohybujte na co nejčersvějším vzduchu.

Těhotenské testy nechte zatím v lékárně nebo si je aspoň uložte někam, kam nevidíte, Tu čárku anvíc si tam nevyčarujete. Vytáhněte je, až Vám vynechá menstruace, pak teprve mají totiž smysl.

panenka

pokud jsi přestála brát před měsícem a půl antikoncepci a mýváte spolu styk zda jsi těhotná by jsi měla zjistit když nedostaneš po 28 dnech menstruaci.to jsi udělej těhotenský test a zjistíš zda jsi nebo ne.potom navštiv gynekologa a ten už tě bude mít na starosti až do konce těhotenství

mišulík

JO MŮŽEŠ I OTĚHOTNĚT