Avatar uživatele
akirka

Antikoncepce a tehotenstvi

chtela bych se jeste zeptat,jestli je naka parvdepodobnost ze v nejblizsi dobe otehotnim kdyz jsem prestala teprv pred mesicem a pul brat antikoncepci?chtela bych co nejdrive otehotnet tak nevim co bych proto vsechno mohla udelat,navic si tedka jak blazen kupuji tehotenske testy a porad nic uz mi to docela leze na hlavu..:)dekuji za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5032 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Jaká je pravděpodobnost otěhotnění v prvním měsíci po vynechání antikoncepce? V případě, že jsem brala antikoncepci 7 let, jak dlouho může trvat než otěhotním?
Po delší době užívání hormonální antikoncepce (7 let) většinou i několik měsíců až půl roku trvá blokáda ovulace, a proto je několik dalších cyklů často anovulačních, někdy s krvácením charakteru menses, ale bez ovulace, někdy i s poruchou menstruačního krvácení. Na druhé straně se někdy po náhlém vysazení hormonální antikoncepce objeví v rámci tzv. rebound fenomenu ovulace hned první následující cyklus a je možné otěhotnět velmi snadno. Co bude ve Vašem případě, lze jen těžko odhadnout, plánujete-li otěhotnět, můžete bez obav.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Pravděpodobnost tu samozřejmě je, ale každá jsme trochu jiná. Navíc i sama hormonální antikoncepce může (ale nemusí) ovlivnit čas, za jak dlouho se Vám podaří otěhotnět. Znám ženy, které otěhotněly skutečně doslova hned po vysazení a naopak takové, které se po něm snažily měsíce i roky.
Mohu Vám dát jen dvě rady. Za prvé se na otěhotnění příliš nesoustředit. Chce to hlavně klid a pohodu, většina žen otěhotní během volna, dovolených a podobných období, a hlavně v době, kdz na to příliš nemyslely, protože v té době je tělo i hlava v klidu a nevzdává energii na ostatní věci.
Druhá věc, připravte své tělo po zdravotní stránce. Už teď své tělo zsobujte vitamíny – hlavně kyselinou listovou. Pokud kouříte, přestaňte už teď, a hodně se pohybujte na co nejčersvějším vzduchu.

Těhotenské testy nechte zatím v lékárně nebo si je aspoň uložte někam, kam nevidíte, Tu čárku anvíc si tam nevyčarujete. Vytáhněte je, až Vám vynechá menstruace, pak teprve mají totiž smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

pokud jsi přestála brát před měsícem a půl antikoncepci a mýváte spolu styk zda jsi těhotná by jsi měla zjistit když nedostaneš po 28 dnech menstruaci.to jsi udělej těhotenský test a zjistíš zda jsi nebo ne.potom navštiv gynekologa a ten už tě bude mít na starosti až do konce těhotenství

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mišulík

JO MŮŽEŠ I OTĚHOTNĚT

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy