Avatar uživatele
lopp

Je špatné brát dlouho antikoncepci?

Beru antikoncepci jiz sedm let a bojim se, ze az budu chtit otehotnet, nepujde to. Menila jsem ji trikrat na doporuceni doktorky, ale i tak si nejsem jista, jak je to s myty a pravdou o antikoncepci? Je tezsi otehotnet, pokud zena spousty let brala pilulky proti otehotneni nebo naopak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5352 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mandarinka

Z mé vlastní zkušenosti můžu pouze říci, že když jsem chtěla otěhotnět po vysazení antikoncepce, trvalo to několik měsíců, lékař to odůvodnil tak, že musí z těla nejprve „vyprchat“. Takže je dobré počítat s min 3 měsíci, že to nepůjde, samozřejmě to tak být nemusí, každá jsme jiná 🙂. Antikoncepce obecně zvyšuje možnost potratu, což se mi taky napoprvé stalo. Je dobré, když už rodinu plánujete několik měsíců ji neužívat a stravovat se vyváženě – prostě to tělo připravit na zátěž a třeba po 4 měsících bez antikoncepce se až pokoušet o těhotenství. Toť můj skromný názor :).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Janulka

Ahoj, troufám si tvrdit, že je to individuální jako u každého. Co se týče mé zkušenosti, před otěhotněním jsem brala antikoncepci skoro šest let, pak jsem neplánovaně přišla do jiného stavu v týdnu, co jsem ležela doma s angínou:o), tj. jak známo:o)- ATB vlastnosti antikoncepce lehce potírá:o) Když jsme se rozhodli, že chceme druhé dítě, vysadila jsem antikoncepci den ze dne a během měsíce se zadařilo:o)
Takže – žádný strach!
P.S. Co se ale týče „vyčištění“ organismu před plánovaným otěhotněním, je dobré vysadit antikoncepci pár měsíců před tím, než se začnete snažit.
Hodně štěstí!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Hormonální antikoncepce obsahuje hormony, které se běžně vyskytují v těle. Jejím úkolem je ovšem jejich hladinu zvyšovat tak, aby zabránily početí. Protože jsou to hormóny, jejich zvýšená hladina může působit na zdraví ženy (ostatně jako každé medikamenty) a to především v oblasti pohlavní soustavy. Mohou tedy ovlivnit i plodnost. Je to ovšem individuální. Jsou ženy, které otěhotní velice rychle po vysazení HA, jiným naopak pilulky plodnost značně snížily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

údajně se má antikoncepce po dvou letech změnit to mi říkala gynekoložka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fridolinek

Gynekoložka mi na to odpověděla, že budu chtít otěhotnět tak ty pilulky vysadím a že není pravda, že by to kvůli nim trvalo několik let. TO má každá žena jiné. Kamarádce se podařilo otěhotnět po dvou měsících. A tvrdí mi, že to bylo psychikou. Prostě je vysadila a řekla, že si užije dovolenou a pak se budou pomalu pokoušet a mimi si dovezla v bříšku už z dovolené:-D Psychika je taky dost důležitá, stejně jako např. životospráva atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucka1985

Já už beru antikoncepci skoro 9 let. Ptala jsem se svého lékaře a říkal, že pokud nemám žádné problémy, tak že to nevadí. Samozřejmostí je chodit na pravidelné prohlídky!!! (i když bez nich by lékař HA nepředepsal)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Co jsou mýty a co fakta je opravdu těžko říci… Faktem pro mě však zůstává, že po dlouhodobém užívání antikoncepce jsem sice otěhotněla, ale dvakrát jsem z neznámích důvodů o mimi přišla. Neohu ukázat prstem a říci, že za to můžou pilulky, ale vnitřně si to myslím. Jakmile se tělo od přidávaných hormonů vyčistilo, prošla jsem si očistnou bylinnou kůrou a po té dotřetice otehotněla. Úspěšně!

Moje rada tedy zní, před tím než začnete plánovat miminko, vysaďte a trošku své tělíčko „ozdravte“ ať už nějakou tou bylinnou očistnou kůrou, nebo jen ovocem, zeleninou… dostatečným pitným režimem… určitě se vyplatí přidat na vitamínech a stravu doplnit o kyselinu listovou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nikol98

Dobrý den. Možná zkusit jiný způsob antikoncepce…
Koukněte sem http://www.gin­nova.cz/antikon­cepce/

před 1452 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek