Moni27

Jen se zeptám:

s přítelem by jsme chtěli mimčo.je mi 26 a přítelovy 32let. Prášky jsme brala od 15let v kuse a ted jsem je tedy vysadila je to týden.Já si myslim že jen tak neotěhotnim kvůli délce braní prášku.Jakou dobu bych měla čekat a pak třeba to řešit s doktorkou? Půl roku? A nemusí ženská otěhotnět jen když má plodné dny? Může se to stát i normálně?

Nejlepší odpověď
Valky

Nezáleží na délce úžívání, ale na tom, jak dlouho působí daný hormon v těle, když ho přestanete užívat, u některých jsou to třeba jen tři hodiny.. u jiných déle.. Ale půl roku rozhodně ne… V plodné dny je větší pravděpodobnost, ale není to jistota.. A mimo tyto dny je to prakticky nemožné, pokud nejste oba dva super plodní.. :o) Jinak přeji hodně štěstí! :o)

Další odpovědi
arygnoc

vyčkejte na první menstruaci po vysazení antikoncepce.
Plodné dni (ovulace) nastáva (individuálně) nezi 10 – 20 dnem cyklu (při délce cyklu 28 – 30 dní).

v jiné dny NELZE otěhotnět (tzv. bezpečné dny).

případně se poraďte s gynekologem, ten vám pomůže určit plodné dny i s ohledem na používanou antikoncepci.

Deli

Moc to neřešte… Ono to přijde.
Jinak kdyby to nešlo, lékař to s Vámi bude konzultovat tak po roce.
Začněte už teď brát kyselinu listovou, je důležitá pro vývoj miminka od prvních dnů!
Hodně štěstí!

Emilly

Taky se přikláním k tomu, že to nemusíte dlouho odkládat. Jsou přeci známé i případy, kdy k otěhotnění došlo i během braní antikoncepce a miminka jsou čilá a zdravá. Držím palečky, ať se brzy zadaří 🙂 Jo a ještě doplním…hlavně na to moc nemyslete…znám opravdu hodně případů, kdy se nedařilo jen proto, že to moc řešili, dokonce se dostali až do zoufalství a návštěvy doktorů a absolvování všech možných vyšetření a nakonec se to zadařilo v době, kdy už byli smíření s tím, že se to nepovede. Opravdu to tak je, zákon schválnosti nás má bohužel v oblibě. A tím myslím i plodné dny. Otěhotnění může přijít i během menstruace, nebo těsně po ní atd. Plodné dny taky pusťte z hlavy. Takže nic zbytečně složitě neřešit, nejlíp na to vůbec nemyslet a panikařit opravdu až po opravdu delší době. Např. rok až dva.